Розкол в уряді Греції

  Розкол в уряді Греції спричинило питання про проведення референдуму. Проти нього - виступили члени правлячої партії та уряду. Зокрема, міністр фінансів Євангелос Венізелос. Раніше чільник мінфіну та прем`єр-міністр - не розходилися в принципових питаннях.

  Щодо вотуму довіри нинішньому уряду в грецькому парламенті голосуватимуть завтра. Європейські політологи вважають, що уряд - може не встояти, оскільки має більшість всього в 2 голоси. Деякі депутати правлячої партії ПАСОК вже заявили, що утримаються від голосування. У разі цього уряд Папандреу буде змушений піти у відставку.

  Тилемахос Хітіріс, депутат правлячої партії "ПАСОК": "Я вважаю, що прем`єр-міністр та президент мають створити коаліційний уряд із опозицією. Цей уряд має зробити все, щоби дотриматися угоди з Євросоюзом. Ми отримаємо кредит і Греція - залишиться в Європі".

  Про намір провести референдум прем`єр Георгіос Папандреу заявив у понеділок. Попередню дату голосування - призначив на 4-5 грудня. Його заява спричинила бурхливу реакцію не тільки в політиків, а й у пересічних громадян. За даними соцопитувань, більш як половина греків - виступають проти надання Греції кредитів в обмін на заходи суворої економії. Утім, зараз - люди розгублені. Вони вже не впевнені, що життя зміниться на краще, якщо Греція відмовиться від кредитів.

  Житель Греції: "Думаю, пан Папандреу зробив помилку. Я не розумію, як він збирається з усім цим упоратися. У нас немає грошей, тож мусимо підкорятися тим, хто їх дає".

  Житель Греції: "Це все безглуздо. От ми не погодимося на референдум, і що? Нам повернуть наші зарплати? Чи повернуть наші права? Тепер уже все одно. Думаю, єдиний вихід - вибори".

  Грецьке питання стане одним із найголовніших на саміті Великої двадцятки, який відкрився сьогодні у Каннах. Напередодні лідери Франції та Німеччини фактично висунули Греції ультиматум. Країна не отримає черговий транш кредиту до проведення референдуму. Аналітики вже підрахували - власні гроші в Афінах закінчаться в середині грудня. Без додаткового фінансування - на країну чекає дефолт та вихід із Єврозони.

  "5 канал"

  Попередній матеріал
  5 українців визволили з полону сомалійські пірати
  Наступний матеріал
  Бал Хризантем-2011 у Криму ледь не зірвався через холоди [відео]
  Теги: