Росіяни бояться Заходу та довіряють Китаю

  Росіяни втрачають довіру до країн Заходу та вважають їх ворожими у відношенні до РФ, а найбільш перспективним зовнішньополітичним партнером в їхніх очах стає Китай.

  Такими є результати опитування "Левада-центру", повідомляє "Європейська правда".

  Майже половина росіян (47%) вважають, що в довгостроковій перспективі Росія повинна в першу чергу орієнтуватися на зміцнення відносин з Китаєм. На зміцнення відносин з державами СНД розраховують лише 12% опитаних.

  Думка громадян РФ помітно змінилося за минулі десять років. У 2004-2008 рр. третина опитаних вважала, що найбільш перспективними партнерами є країни СНД, такі як Україна та Білорусь, Китаю ж віддавали перевагу лише 9%. Але вже 2014 році лише 12% росіян розраховували на зміцнення відносин з державами СНД.

  У 2014 році різко знизилися симпатії росіян до країн західної Європи, до 8% - з 20-28% у 2003-2014 роках. Скоротилася і кількість прихильників добрих стосунків з США – в 2014 році таких було лише 4%.

  Сприйняття критики з боку Заходу також різко зменшилось: у 2007 році на таку критику не звертали 38% росіян, в 2014 році – 57%.

  Більше половини опитаних вважають, що країни Заходу проводять ворожу політику стосовно Росії (53%). Вона виражається, насамперед, у санкціях проти російської економіки та бізнесу, вважає 51% опитаних.

  Щодо причин подібного ставлення до Росії західних країн думки розділилися. 46% вважають, що Захід прагне прибрати до рук природні багатства Росії; 43% впевнені, що він боїться військової могутності РФ; 30% вважають, що Захід і Росія завжди були непримиренними супротивниками через значні відмінності в релігії, звичаях і культурі.

  Опитування було проведено в грудні 2014 року серед 1600 людей віком від 18 років і старше у 134 населених пунктах 46 регіонів РФ.

  Попередній матеріал
  Наполітано складе президентські повноваження за кілька днів - Ренці
  Наступний матеріал
  У Єрусалимі попрощалися із загиблими у Парижі земляками

  У графіку Путіна немає поїздки до Польщі з нагоди 70-річчя визволення Аушвіцу

  У Севастополі осліпили Путіна

  Тимошенко та Немиря зареєстрували проект звернення до Меркель, Олланда та Путіна про звільнення Савченко

  Путінські бойовики залишили донеччан без газу