Росія знову заблокувала розширення прикордонної місії ОБСЄ в Україні

  Організація з безпеки і співробітництва в Європі через спротив Росії знову не змогла сьогодні розширити мандат Спостережної місії ОБСЄ на російських пунктах пропуску "Гуково" й "Донецьк" у Ростовській області на кордоні з Україною.

  Постійна рада представників 57 країн-членів ОБСЄ, де рішення ухвалюють повним консенсусом, змогла лише продовжити до 23 березня 2015 року, чинний мандат цієї місії, повідомляє "Радіо Свобода" з посиланням на ОБСЄ.

  Так, місія, як і дотепер, складатиметься з 22 спостерігачів, які працюватимуть тільки у згаданих двох точках з кількох сотень кілометрів лінії кордону, яка наразі не контролюється Україною.

  Як повідомляється, постійний представник США при ОБСЄ Данієл Бер у цьому зв’язку заявив, що Сполучені Штати глибоко шкодують із приводу того, що РФ знову не погодилася розширити географічний обсяг цієї місії, незважаючи на численні прохання інших країн-членів.

  США звертають увагу, що Росія вже багато разів перешкоджала розширенню мандату цієї місії на інші пункти пропуску і ділянки кордону між ними.

  Таким чином, мовиться в заяві, Росія викликає серйозні сумніви щодо її прагнення виконувати критично важливі моменти Мінського протоколу, один із пунктів якого передбачає роль ОБСЄ в моніторингу й верифікації на обох сторонах українсько-російського кордону.

  Крім того, Росія також перешкоджає повному здійсненню мандату іншої місії ОБСЄ - Спеціальної моніторингової місії в Україні, яка діє на всій українській території: Москва не дозволяє їй працювати в окупованому нею Криму.

  Попередній матеріал
  Президент вніс до Ради законопроект про скасування позаблоковості України
  Наступний матеріал
  Добровольці й далі не пускають вантажівки Ахметова на Донбас

  Місія ОБСЄ пробуде на російських пунктах пропуску ще 3 місяці

  Місія ОБСЄ помітила ще одну "невідому" військову колону на Донбасі

  Місія ОБСЄ на Донбасі розширить штат і парк бронемашин

  Російські терористи під Донецьком знову обстріляли місію ОБСЄ