ukr.segodnya.ua

Росія не запроваджуватиме візовий режим з Україною - голова міграційної служби РФ

  РФ не планує запроваджувати візовий режим з Україною, повідомив голова Федеральної міграційної служби Костянтин Ромодановський.

  "Ми не йдемо шляхом посилення, специфічного ставлення до громадян братньої держави, які нині потрапили в таку складну ситуацію через внутрішній конфлікт", - повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на К. Ромодановського.

  За словами глави ФМС, у новому році для українських мігрантів, які їдуть до Росії, запроваджуються такі ж правила, як і для громадян інших країн, з якими у РФ безвізовий режим. "Українські громадяни в'їжджають до Росії поки що за внутрішніми паспортами. Із 1 січня запроваджується інша система дозвільних документів на роботу. Громадяни України в загальному порядку повинні будуть отримувати патенти для роботи у фізичних та юридичних осіб", - сказав глава ФМС.

  "У 2014 році ми йшли назустріч і вкрай ліберально підходили до громадян України. Напевно, в 2015 році ми повернемося на свої рейки та розглядатимемо громадян України в загальному плані. За винятком тих, хто виїхав із території України вимушено та з об'єктивних причин повернутися не може", - сказав К. Ромодановський.

  За його словами, безвізовим мігрантам перебувати на території Росії без дозвільних документів - патенту на роботу, дозволу на тимчасове проживання та інших - можна 90 днів протягом 180 днів. "Це правило встановлене для всіх безвізових мігрантів, і громадяни України не будуть винятком", - повідомив він.

  К. Ромодановський заявив, що нині в Росії перебуває близько 850 тисяч людей, що залишили територію України у зв'язку зі збройним конфліктом. Голова ФМС уточнив, що понад 40 тисяч українців уже стали учасниками держпрограми переселення співвітчизників.

  Попередній матеріал
  В сьогоднішньому бою в Донецькому аеропорту терористи втратили 14 людей – Президент
  Наступний матеріал
  У Запорізькій області рятувальники викопують автівки зі снігу

  Через Крим Росія не змогла відремонтувати "дорогу смерті" у Сибіру - ЗМІ

  Росія мусить сприяти деескалації конфлікту на сході України - Могеріні

  Росія боїться передачі американського озброєння з Афганістану Україні

  Росія прагне нових переговорів з Україною щодо асоціації з ЄС