5.ua

Російських фізиків не пустять в лабораторії США

  Російських фізиків не пустять в найбільші наукові лабораторії США.

  Відповідне розпорядження ухвалило Міністерство енергетики Сполучених Штатів, повідомляє Эхо Москвы.

  Ситуація в Україні посварила американських і російських фізиків. Співпраця з ініціативи США розірвана на невизначений термін. Міністерство енергетики розіслало листи в усі найбільші лабораторії країни. У них забороняється пускати російських вчених на об'єкти відомства. У тому числі і в Брукхейвенськау лабораторію, основний напрямок якої дослідження в галузі ядерної фізики.

  Обіцяють, що санкції не торкнуться росіян, які вже приїхали в лабораторію або виїхали до США. Американських фахівців закликають в свою чергу не їздити до Росії. Це можна робити тільки якщо поїздка пов'язана з обговоренням питань ядерної безпеки і зброї масового ураження. Або якщо вона "відповідає національним інтересам на найвищому рівні".

  Держдепартамент, а також Міноборони та енергетики США коментувати листи не стали. Російські вчені називають розрив відносин між двома країнами найбільшим за багато років. Тільки в області фізики високих енергій за оцінками фахівців санкції можуть торкнутися до тисячі російських вчених, але підсумкова цифра буде набагато більше. Російські вчені говорять , що такї ситуації не було навіть в роки Холодної війни.

  Попередній матеріал
  МВС оголосило в розшук екс-голову СБУ Якименка
  Наступний матеріал
  Обама і Меркель готові ввести нові санкції щодо Росії
  Теги:
  Loading...