5.ua

Російський суд арештував або подовжив затримання всім активістам "Грінпіс" [відео]

  Заарештовані всі четверо росіян, зокрема й фотограф Денис Синяков. Два місяці сидітиме й капітан судна - американець Пітер Вілкокс. Протягом цього періоду слідство має встановити роль і ступінь винуватості кожного з учасників експедиції. Водночас офіційний представник слідчого комітету Росії Володимир Маркін заявив: підозрюваних можуть відпустити раніше, але тільки під підписку про невиїзд. Міжнародна організація "Грінпіс" назвала арешт незаконним, а обвинувачення - абсурдними.

  Нагадаємо, "грінпісівців" обвинувачують у піратстві через спробу залізти на нафтовидобувну платформу, що належить російському "Газпрому".

  Дмитро Артамонов, координатор "Грінпіс" у Мурманську: «В рамках этих заседаний было огромное количество нарушений процессуального законодательства, нарушений прав задержанных. Как именно будет построена стратегия дальнейшая – будет зависеть от адвокатов. Поводов для того, чтобы обжаловать, у них уже огромное количество, а дальше – это должно быть их решение».

  Іен Роджерс, член команди судна: «Це якесь безглуздя. Усе російське правосуддя виглядає дурисвітством, це шок для всіх. Але для нас ця ситуація не така й погана. Ми хотіли, щоби весь світ дізнався про акцію "Врятуй Арктику", і нам це більш, ніж вдалося».

  Попередній матеріал
  Чиновники ЄС назвали Україну лідером країн Східного партнерства
  Наступний матеріал
  Журналісти вимагають звільнення арештованого в Росії фотографа: низка ЗМІ виходять без світлин (оновлено)
  Loading...