фото vpk.name

Російський літак вторгся до Естонії - посла РФ викликали "на килим" до МЗС

  Сили оборони Естонії зафіксували сьогодні черговий випадок порушення свого повітряного простору російським військовим літаком.

  Як повідомив Генеральний штаб Сил оборони Естонії, о 12:10 поблизу острова Вайндлоо у Фінській затоці російський військовий літак Ан-72 вторгся у повітряний простір Естонії, передає ERR.ee. У зв'язку з цим інцидентом до естонського МЗС в Таллінні терміново викликали посла Росії, якому вручили ноту протесту.

  Зазначається, що російський літак пробув в естонському повітряному просторі менше хвилини. Його транспондер був включений. Владі Естонії попередньо був представлений і план польоту Ан-72 ЗС РФ, згідно з яким літак повинен був летіти в міжнародному повітряному просторі, не порушуючи кордонів. У радіоконтакт з естонською службою безпеки літак-порушник не вступав.

  Як повідомляв 5.ua, сьогодні ж Національні збройні сили Латвії звітували, що винищувачі Повітряної поліції НАТО 17 грудня в міжнародному повітряному просторі над Балтійським морем біля латвійського кордону ідентифікували один Ан-72 російських повітряних сил. Як можна зрозуміти з повідомлення, літак РФ був перехоплений ще до вторгнення до латвійського повітряного простору.

  Ан-72 – радянський транспортний літак короткого злету та приземлення, розроблений українським КБ "Антонов" у 1970-х роках. У різних комплектаціях може використовуватись для виконання військово-транспортних, розвідувальних або патрульних завдань.

  Нагадаємо, днями Грузія звинуватила Росію у двох порушеннях повітряного простору країни, однак у Кремлі усе традиційно заперечили. Тим часом, попередня подібна провокація російської авіації проти Туреччини закінчилась для РФ збиттям літака-порушника, у відповідь на що Кремль ініціював хвилю антитурецької істерії у ЗМІ та органах влади, запровадив санкції та чинить нові провокації. Останні уже призвели до дефіциту низки товарів у самій РФ - наприклад, до курйозної нестачі турецької тканини для пошиття футболок з антитурецькими гаслами.

  Попередній матеріал
  За добу з боку бойовиків зафіксовано 15 збройних провокацій - штаб АТО
  Наступний матеріал
  Астрономи виявили найближчу до Землі потенційно придатну для життя екзопланету
  Теги:
  Loading...