5.ua

Російський терор в Україні: реакція світу

  Світ звинувачує в загостренні ситуації на Донбасі Росію і розмірковує, як реагувати на її дії.

  ОБСЄ скликає засідання, щоб обговорити свідчення, зібрані її спостерігачами. Європейський Союз готує екстрене засідання міністрів закордонних справ, щоб визначитися із можливими санкціями проти Москви.

  Сполучені Штати оголосили - готові допомагати Україні, економічно й військово.

  ОБСЄ у відповідь на заклик Києва скликає засідання Постійної Ради. У понеділок у Відні говоритимуть про ситуацію на сході України та напад на Маріуполь. Спостерігачі Організації, які фактично є очима світу в Україні, бачили наслідки обстрілу і підтвердили, що вони велися з території, підконтрольної сепаратистам. Висновок офіційний, звіт - доступний для усіх на сторінці ОБСЄ і є аргументом у будь-яких міжнародних засіданнях.

  Євросоюз загострення ситуації в Україні обгорить у четвер, на засіданні міністрів закордонних справ. Скликала його Латвія, що нині головує в ЄС. У офіційному повідомленні на сайті латвійського МЗС йдеться: "ті, хто провокують агресію, повинні знати - міжнародна спільнота на це реагуватиме". Навіть найбільш дружні до Росії держави визнають - якась реакція на обстріл Маріуполя повинна бути. Дехто, як от Велика Британія, пропонують виключити Росію з міжнародної банківської системи СВІФТ. Деякі дипломати припускають навіть відмову від російського газу і нафти. Естонія пропонує розширити візові обмеження та запровадити нові санкції.

  Усі ці звинувачення і можливу реакцію на них - Євросоюз доніс до Росії. Головний дипломат ЄС Федеріка Моґеріні телефонувала російському колезі. Сергій Лавров заявив їй - у загостренні ситуації винний Київ, бо вчасно не відвів важку техніку та оголосив мобілізацію. Те саме повторив і голові американської дипломатії Джону Керрі. Співчуття загиблим у Маріуполі Москва від учора так і не висловила. Наслідок такої позиції не забарився. І Євросоюзу, і США стає дедалі складніше говорити про дипломатичне розв'язання конфлікту. Барак Обама визнав, що не прагне військового протистояння з Москвою, але на будь-які інші кроки готовий.

  Попередній матеріал
  Київські волонтери зібрали медикаментів для Маріуполя на 100 тис. грн
  Наступний матеріал
  У США пройшов протест проти путінської агресії
  Теги:

  Глави МЗС країн ЄС зберуться на засідання 29 січня - Могеріні

  Завтра міністри закордонних справ ЄС зберуться, щоб обговорити посилення тиску на РФ – Порошенко

  ЄС визнав, що Маріуполь обстріляли з позицій терористів

  Росія буде намагатися розколоти єдність країн ЄС у питанні санкцій - Сушко