5.ua

Російські виробники боєприпасів страждають через санкції Заходу

  Введення додаткових санкцій Заходу проти Росії може поставити під удар патронне виробництво, оскільки понад 70% цієї продукції РФ постачають за кордон. Про це 20 серпня повідомляє видання  "КоммерсантЪ".


  Виробники сподіваються на зростання закупівель для потреб Міноборони. Але військовим РФ поки вистачає вже накопичених запасів.

  19 серпня під керівництвом заступника міністра промисловості і торгівлі РФ Олександра Потапова пройшла нараду на цю тему.

  Згідно з доповіддю, представленою департаментом промисловості звичайних озброєнь, боєприпасів і спецхімії Мінпромторгу, проблем у галузі дві: надлишок вже готової продукції в арсеналах силових структур і небезпека введення чергових західних санкцій. Ці обставини, як наголошується в доповіді, взаємопов'язані.

  З середини 1990-х років силові структури (МВС, Міноборони, ФСО, ФСБ) різко скоротили закупівлі боєприпасів. Держоборонзамовлення впало у 20 разів без особливих перспектив. Наявні виробничі потужності виявилися надлишковими, а держава надати необхідну фінансову підтримку не могла. У результаті підприємства були приватизовані, а їхні акціонери, оцінивши перспективний портфель замовлень, переорієнтувалися на експорт.

  З того моменту підприємства освоїли випуск патронів до нарізної, мисливської і спортивної зброї, в тому числі і 41 найменування патронів до зарубіжної зброї. В результаті зараз частка експорту в обсязі виробленої продукції становить понад 70%.

  Учасники наради побоюються, що можливість нових санкцій США і Євросоюзу вдарить по виробництву патронів. Так, наприклад, 80% всього обсягу експорту патронів до цивільної зброї припадає на США.

  Нагадаємо, санкції вже було введено щодо концерну "Калашников": з 90 тис. виробів замовнику пішло лише 34 тис., а решта 56 тис. зависли на складах.

  Один з учасників наради визнав, що в разі введення додаткових санкцій "ризикує зупинитися все виробництво".

  Альтернативним споживачем російських патронів могли б стати російські силовики. Але в доповіді Мінпромторгу зазначається, що на складах Міноборони накопичений максимальний запас патронів, які вичерпали встановлений термін служби до 40 років.

  Мінпромторг Росії пропонує утилізувати, починаючи з 2015 року, не менш ніж 2 млрд патронів щорічно, закуповуючи паралельно нові патрони на суму не менше 1 млрд руб.
  Попередній матеріал
  Станицю-Луганську обстріялли з артилерії терористи – штаб АТО
  Наступний матеріал
  Порошенко потурбувався про стан здоров'я Семенченка
  Теги:
  Loading...