5.ua

Російські сили в Криму провокують українських військових – Мартін Шульц

  Українське питання - у центрі уваги саміту країн Євросоюзу у Брюсселі. Офіційний Київ там представляють голова МЗС Андрій Дещиця та прем’єр-міністр Арсеній Яценюк

   

  Перед початком обговорення - прем’єр закликав російську владу - вивести війська з Криму та почати діалог. А президент Європарламенту Мартін Шульц - запевнив нову українську владу, що Європа - підтримує мирне, демократичне майбутнє, суверенітет і територіальну цілісність України. На саміті - говоритимуть, також і про фінансову допомогу Україні. У середу президент Єврокомісії Жозе-Мануель Баррозу заявив, що ЄС готовий надати новому уряду 11 мільярдів євро. Детальніше умови і терміни позики визначать під час обговорення.

  Мартін Шульц: «Ми пильно стежимо за розвитком ситуації в Україні. Дуже розчаровані тим, що напередодні у Парижі міністр закордонних справ Росії Лавров не провів зустріч зі своїм українським колегою. Зі слів прем’єра Яценюка ми знаємо, що російські сили в Криму провокують українських вояків, ситуація дуже напружена і небезпечна. Сьогодні на саміті ми обговоримо реальні кроки щодо виходу з цієї кризи. Говоритимемо також і про фінансову допомогу для України».

  Арсеній Яценюк: «Це не просто україно-російська проблема, а загальноєвропейська. Мусимо діяти конструктивно. Ми прагнемо розв’язати конфлікт політичним шляхом, за умови, що Росія готова до реального обговорення суперечливих питань. Натепер російські війська блокують українські кораблі і вдаються до провокацій. Ми готові шукати розв’язання цієї кризи в контактних групах із залученням не лише представників України та Росії, а й ЄС та США. Тепер чекаємо на відповідь Москви - чи готовий Кремль забезпечити мир та стабільність в Європі, як навпаки, збирається і надалі вдаватися до провокацій і посилення напруження у наших відносинах».

  Попередній матеріал
  Верховна Рада Криму призначила на 16 березня референдум
  Наступний матеріал
  Москва намагається встановити в Європі нові кордони – Президент Литви
  Теги:
  Loading...