5.ua

Російські спецслужби намагаються встановити причину атак у Волгограді [відео]

  В антитерористичній операції «Вихор» беруть участь п’ять із половиною тисяч правоохоронців. Під час обшуків уже вилучили півтори сотні одиниць незареєстрованої нарізної та вогнепальної зброї. Затримано сотні людей без документів або з відсутністю реєстрації. У області правоохоронці перевірили майже 200 готелів, 100 гуртожитків і півсотні автобусних і залізничних станцій. Але, незважаючи на всі ці заходи, російські спецслужби ще не затримали організаторів двох терактів. Сімох поранених унаслідок вибухів уже перевезли з Волгограда до Москви.

  Костянтин Котенко, генеральний директор Федеральної медико-біологічної агенції: «Транспортировка пациентов прошла успешно. Ухудшения состояния здоровья не наблюдалось. Дополнительных процедур во время полета не понадобилось».

  Російські спецслужби також намагаються встановити, чому терористи атакували саме Волгоград. Місто розташоване за 300 кілометрів від Кавказу й за 650 – від Сочі, де в лютому пройде зимова Олімпіада. Деякі експерти стверджують – організатори вибухів могли мати на меті відвернути увагу правоохоронців від протидії нападам на учасників Ігор.

  Андрій Солдатов, експерт із безпеки: «У мене таке враження, що цими атаками терористи хочуть відволікти спецслужби від Сочі. Правоохоронцям також треба взяти до уваги, що зловмисники можуть напасти не тільки на учасників Олімпіади, але й організувати вибухи під час Ігор і в інших містах центральної Росії».

  Додаткові заходи безпеки на свята запровадили по всій території Росії. У Москві аеропорти, вокзали та найбільші площі охороняють тисячі поліцейських. Більшість мешканців столиці підтримують такі дії влади.

  Людмила Тарханова, мешканка Москви: «Я поддерживаю дополнительные меры безопасности. Людям это нужно. Но в полной безопасности себя все равно не чувствую».

  Сполучені Штати та Велика Британія запропонували Росії допомогу в гарантуванні безпеки учасників і гостей Олімпіади у Сочі. Кремль поки на це звернення не відреагував. У новорічному привітанні, яке вже транслювалося на Далекому Сході, президент Володимир Путін заявив, що Росія має всі можливості для боротьби з терористами – аж до повного знищення всієї їхньої мережі.

  Олександр Войтко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  ДАІ намагалась не дати очистити біотуалети на Майдані [відео]
  Наступний матеріал
  Столичний транспорт сьогодні працюватиме довше
  Теги:
  Loading...