5.ua

Російські парламентарі хочуть саджати громадян у в’язницю за неодноразову участь у мітингах

  Верховний суд Російської Федерації підтримав законопроект, який вводить кримінальну відповідальність за "неодноразові порушення порядку проведення мітингів".

  Як пише газета "Комерсант", приймати законопроект, внесений депутатом від партії "Єдиная Росія" Олександром Сидякіним, Держдума планує в травні цього року. А поки що профільний комітет Держдуми збирає відгуки на цей документ.

  Зокрема, стало відомо, що законопроектом пропонується ввести кримінальну відповідальність для тих громадян, хто "більше двох разів порушить порядок проведення мітингів та інших публічних акцій". Максимальне покарання за "неодноразове порушення порядку організації або проведення" пропонується у вигляді п'яти років позбавлення волі.

  За інформацією російського "Комерсанту", законопроект Сидякіна повністю підтриманий Верховним судом РФ. У відгуку, підписаному заступником голови ВС Петром Сєрковим, сказано, що суд підтримує закон "в частині, що стосується внесень змін до Кримінального Кодексу Росії".

  При цьому в уряді Росії проект не підтримав. У відгуку віце-прем'єра Сергія Приходько йдеться, що ініціатива депутата-єдинороса здається Кабміну Росії необґрунтованою. Наприклад , урядовцям "неясно , чим обумовлений термін настання кримінальної відповідальності". Уряд запропонував депутатам переробити законопроект. Втім, урядовий відгук не є обов'язковим документом , і Держдума все одно може прийняти закон у тому вигляд, як його подав Сидякін.

  Попередній матеріал
  МВС: Більшість з нападників на військову частину у Маріуполі раніше мали проблеми з законом
  Наступний матеріал
  У Колумбії оголошено траур за померлим Габріелем Гарсіа Маркесом
  Теги:
  Loading...