5.ua

Російські автівки з "гуманітарного конвою" не потраплять до України

  Техніка з Російської Федерації, яка везе гуманітарну допомогу, не буде пересуватися територією України.


  Про це 12 серпня повідомив заступник глави адміністрації президента Валерій Чалий.

  "Ми не розглядаємо будь-якого руху російських колон українською територією", - наголосив він.

  Він підкреслив, що Україна допускає, що колона, яка вже рухається до нашого кордону, має бути доставлена на кордон де має пройти всі законні формальності.

  "В транзитній зоні буде митне оформлення, розмитнення. Червоний Хрест  відповідальній за це, і він доставляє цю гуманітарну допомогу територією України", - сказав він.

  "Ці вантажі будуть перевантажені на транспортні засоби, які орендує Червоний Хрест,  і таким чином ми не допустимо супроводження (представниками – Ред.) МВС Росії чи інших силовиків по Україні", - зазначив він.

  "Все буде під контролем української сторони, ми бермо на себе відповідальність за доставку гуманітарного вантажу", - додав він.

  Чалий додав, що спілкувався з представниками Червоного Хреста.

  "Вони планують орендувати тут вантажівки. Ми підтримуємо з українського боку таку пропозицію. Це було б дражливо дозволити російським вантажівкам навіть без водіїв перетнути кордони з Україною", - пояснив Чалий.

  "Ми готові прийняти всю цю допомогу на вантажівках, які орендує Червоний хрест. І Україна готова допомогти в митних процедурах. Тому ми не розглядаємо жодної можливості дозволити російським вантажівкам перетнути український кордон", - пояснив він.

  Чалий наголосив, що буд-який несанкціонований вхід на територію України – це акт агресії. Він також наголосив, що досі не знає, що саме везуть в Україну росіяни.

  Як відомо, рано вранці з Московської області до українського кордону вирушила колона вантажних машин. Влада Росії наголошує, що вони перевозять гуманітарну допомогу.

  Раніше повідомлялось про ініціативу Президента України Петра Порошенка щодо направлення до Луганської області міжнародної місії гуманітарної допомоги. Також повідомлялось, що Україна отримала оснащений польовий госпітальза підтримки міжнародних гуманітарних організацій.
  Попередній матеріал
  Рада прийняла у першому читанні закон про санкції проти Росії
  Наступний матеріал
  У США почали випуск стрілецької зброї, яка має "захист від дурня"
  Теги:
  Loading...