5.ua

Російська агресія зустрічає все більший опір ЄС

  Поправки до резолюції щодо ситуації в Україні розглядає в ці хвилини Парламентська асамблея Ради Європи. Головними тезами в ній мають стати невизнання так званого кримського референдуму й засудження окупації Росією українського півострову. Євросоюз підтримує Україну і посилює тиск на Росію.

  Єврокомісія створила Групу підтримки України. Про це повідомив її президент, Жозе Мануель Баррозу. За його словами, новостворена група надаватиме технічну допомогу та поради Києву під час проведення економічних та політичних реформ. Баррозу також наголосив: європейська спільнота готова зробити все, щоб Україна стала успішною, демократичною та сучасною державою. "Це є додатковим кроком до 11-ти мільярдів євро фінансової допомоги від ЄС", – зазначив політик.

  ЄС повинен запровадити санкції проти російської економіки, навіть якщо це означатиме збитки для самої Європи. Так уважає новий естонський прем’єр-міністр Тааві Рийвас. Для балтійських країн такі збитки можуть бути надто відчутними. Так, Естонія вивозить до Росії 11 відсотків свого експорту, Латвія – 16 відсотків, а Литва найбільше з усіх – 20. На додачу, усі три країни – цілком залежні від російського газу.

  Урядовець запевняє: якщо Європа визначиться із санкціями, то можливі економічні збитки для ЄС будуть не такі важливі, як політичний ефект санкцій, якщо вони допоможуть подолати кризу.

  Швеція розірвала військові відносини з Росією. Через це, зокрема, Москва залишиться без нових запчастин до деяких видів бронетехніки. Вперше після завершення Холодної війни держава заявила: Москва загрожує її національній безпеці. Міністерство оборони пояснило: розвідницька діяльність Росії активізувалася через події в Україні. Зокрема, російська розвідка намагається вербувати шпигунів у Швеції, а на комп'ютерні системи скоєно кілька атак. Стокгольм уважає це можливою підготовкою до нападу на Швецію, тому країна припинила військові відносини з Росією та пришвидшує реформу власних збройних сил. Швеція також розглядає можливість вступу до НАТО.

  А на думку ж міністра закордонних справ Польщі Радослава Сікорського, президент Росії Володимир Путін своїми діями в Україні загрожує Європі поверненням до пекла ХХ-го століття, яке виникло через бажання деяких держав змінювати свої кордони силовими методами. Сікорський нагадав, що західний світ готує третій пакет санкцій на випадок, якщо Росія вдасться до подальшої військової агресії проти України.

  Олександр Войтко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  СБУ запобігла спецоперації розвідки РФ із викрадення українських документів
  Наступний матеріал
  Брат героя "Небесної сотні" відмовився від російського громадянства