espreso.tv

Росіяни стали частіше просити притулку в Україні - міграційна служба

  Росіян-шукачів притулку в Україні останнім часом значно побільшало.


  У державній міграційній службі України повідомили, що від початку 2014 року із заявою на отримання статусу біженця або "особи, яка потребує додаткового захисту", звернувся вже 91 громадянин РФ, пише DW.

  За 9 місяців минулого року таку заяву служба отримала лише від 29 росіян.

  Незважаючи на таку велику кількість охочих отримати статус біженця в Україні з Росії, цього року українська міграційна служба задовольнила лише одну відповідну заяву.

  "У розпал військового конфлікту з Росією в українських держорганах частіше сумніваються у справжності мотивів російських біженців. Тож чиновнику легше відмовити, ніж надавати шукачу відповідний статус", - пояснив співкоординатор проекту "Без кордонів" громадянської організації "Центр Соціальна дія" Максим Буткевич.

  Часті відмови у наданні статусу біженця в Україні його організація, яка консультує прохачів притулку в Україні, спостерігає не тільки у випадку росіян, а й стосовно громадян інших країн колишнього СРСР.

  "Зараз до нас за консультацією звертається більше громадян, аніж за всі роки разом взяті. Передусім, це вихідці з північного Кавказу, російські активісти, журналісти, блогери, правозахисники, які не побоялися публічно висловитися в Росії проти війни, режиму Путіна, яким тепер загрожує небезпека на батьківщині", - розповів Буткевич.
  Попередній матеріал
  Дві військові колони із Ростовської області приїхали до захопленого терористами Новоазовська - Тимчук
  Наступний матеріал
  У Мілані обговорять газові питання - Продан