Фото goldnike-777.blogspot.com

Росіяни хочуть, щоб РФ стала "супердержавою, як СРСР" – опитування

  Росіяни вкотре підтвердили, що бажають, щоб їх країна стала не лише регіональним лідером, а справжньою супердержавою, "як СРСР".

  Про це свідчать результати опитування, проведеного Всеросійським центром вивчення громадської думки (ВЦГД), пише "Коммерсантъ".

  За даними ВЦВГД, зараз 42 % респондентів вважають, що в XXI столітті Росія повинна прагнути "повернути статус супердержави, який був у СРСР", 41% - стати "однією з 10-15 економічно розвинених і політично впливових країн світу", 10 % - "домогтися лідерства на пострадянському просторі", 4% - не прагнути до "глобальних цілей".

  Зазначається, що цього року кількість росіян, які хочуть повернення статусу "як у СРСР" найбільша за весь час досліджень ВЦВГД з цього питання. Так, у 2013 році супердержавою хотіли бути 37% росіян.

  Однак після приєднання АР Крим частка тих, хто вважає, що Росія є або стане великою державою зросла до 74%. Число тих, хто вважає запорукою великодержавності не тільки розвинену економіку, але потужну армію, також різко зросло.

  82% громадян РФ вважають, що Росія має величезний вплив у світі. Експерти вважають, що це пов‘язано із створеною "медійною реальністю".

  "У цій реальності Росія займає дуже важливе місце, це свого роду "росієцентрізм". Телебачення, через призму якого більшість сприймає світ, створює образ світу, де Росія в центрі: всі з нею рахуються або ненавидять. А особистого політичного досвіду у більшості немає, політичний горизонт досить близький", вважає професор Московського державного інституту міжнародних відносин Валерій Соловей.

  Попередній матеріал
  Терористи почали співпрацювати з АТО - ДонОДА
  Наступний матеріал
  Коваль: Незабаром близько шість тисяч військовослужбовців буде демобілізовано
  Теги: