Росія заперечила право Грузії скаржитися до суду ООН [відео]

  Росія заперечила право грузинів скаржитися до Міжнародного суду в Гаазі. Там розглядають позов Тбілісі щодо обставин конфілкту у Південній Осетії 2008-го року. На думку російських юристів, це питання - не належить до юрисдикції суду ООН.

  Позов проти Росії грузини подали 12-го серпня 2008-го року, на п`ятий день конфлікту у Південній Осетії. Того дня президент Медведєв офіційно заявив про завершення операції "примушення до миру". Під контролем Федерації уже була південно-осетинська республіка та Абхазія, війська рухалися углиб Грузії. Тбілісі розцінило це як дискримінацію грузинського населення і поскаржилося до Гааґи. До судового засідання позов дійшов тільки нині.

  Тіна Бурджаліані, перший заступник міністра юстиції Грузії: "Грузія упевнена в Міжнародному суді, саме тому ми і винесли на його розгляд цю суперечку з Російською Федерацією".

  Грузини поспішили із зверненням до Гааґи, стверджують росіяни. Кажуть - з юридичної точки зору - спочатку мусили провести переговори з Москвою та подати скаргу до відповідного комітету ООН.

  "Всякий спір між двома або кількома Державами-учасницями..., який не розв`язано шляхом переговорів або процедур..., передається ... на розгляд Міжнародного Суду".
  Міжнародна конвенція про ліквідацію всіх форм расової дискримінації, стаття 22.

  Саме на 22-гу статтю Конвенції посилалися росіяни у перший день слухань, повністю присвячений юридичним питанням.

  Роман Колодкін, посол РФ в Нідерландах: "Скарга Грузії - не належить до юрисдикції цього суду, адже стаття 22 не поширюється на дії Росії, що мали місце у Абхазії та Південній Осетії".

  Якщо Росії вдасться довести, що позов оформлений неналежно, то подальшого слухання не буде. А, отже, до пошуку "правих і винних" у конфлікті так і не дійде. Грузинські аргументи суд ООН заслухає у вівторок.

  Ксенія Новікова, 5 канал

  Попередній матеріал
  У Венесуелі розбився літак - 23 людини вижили
  Наступний матеріал
  Леді Ґаґа встановила рекорд на MTV VMA-2010
  Теги: