Фото samolety.org

Росія заборонила транзит через свою територію українським авіалініям

  Уряд Росії заборонив транзит українських авіакомпаній через повітряний простір РФ в ряд країн.

  Про це у четвер заявив російський прем‘єр Дмитро Медведєв, передає "Интерфакс-Украина".

  "Є одне рішення, яке урядом прийнято: йдеться про припинення транзитних рейсів українських авіакомпаній, які виконують польоти через повітряний простір Росії, в цілий ряд країн: Азербайджан, Грузію, Вірменію, Туреччину", - повідомив Медведєв на засіданні уряду.

  Раніше Росія також заявляла про можливість закриття свого авіа простору для європейських компаній.

  Між тим, як заявив в інтерв'ю радіостанції Deutsche Welle офіційний представник Єврокомісії в Німеччині австрієць Ріхард Кюнель, Єврсоюз у такому випадку може діяти за принципом "око за око".

  За словами Кюнеля, Москва не може в односторонньому порядку приймати які-небудь заходи, не порушуючи при цьому міжнародне право. Якщо ж вона все-таки піде на такий крок, ЄС зможе звернутися у відповідні міжнародні судові інстанції, зазначив представник Єврокомісії.

  Крім того, за його словами, "міжнародне право передбачає також застосування так званого інструменту" відплати "- прийняття рівнозначних відповідних заходів", тобто ЄС може закрити свій повітряний простір для російських компаній.

  Представник Єврокомісії також зазначив, що ЄС готовий і далі "закручувати гайки", якщо Росія не змінить своєї політики щодо України.

  Попередній матеріал
  У Донецьку артилерія обстрілює будівлю СБУ
  Наступний матеріал
  Пенітенціарна служба отримала нового керівника
  Loading...