фото Facebook / Прес-центр АТО

Росія залишається без "Містралів", а підтримка України посилюється

  Росія – без "Містралів", Україна – з американською зброєю. Таку перспективу змалювали сьогодні Сполучені Штати.


  Україна таки може одержати американську зброю, про яку давно просила. Таке заявив у Конгресі Ентоні Блінкен, який незабаром має стати новим заступником держсекретаря США. Рішення неофіційне і далеке від реалізації, та тим не менше – це різкий поворот у політиці Штатів. Досі американці надавали Україні лише нелетальне спорядження.

  Офіційно про зміну політики поки не сповістили. Натомість, майбутній шеф Блінкена – Джон Керрі – на переговорах у Парижі підтвердив: Франція не продаватиме Росії "Містралі". "Рішення щодо "Містралів" дуже мужнє – враховуючи його наслідки для економіки та іншого. Ми захоплені такою принциповістю", – похвалив французів державний секретар США.

  І про "Містралі", і про можливі поставки зброї найімовірніше говоритиме і віце-президент США Джозеф Байден. Уже в найближчі години він прилітає до Києва – втретє за останній рік. Перед візитом Байден заявив: якщо Росія не виконуватиме Мінських домовленостей – Сполучені Штати готові підвищити ціну за агресію в Україні. У Москві на ці новини реагують дещо розпачливо: "Э-э-э, мы можем говорить о серьезном дестабилизируещем факторе, который может серьезно повлиять на расклад сил в этом регионе" – повідомив речник МЗС Росії Лукашевич.

  Якщо хто і дестабілізує ситуацію в Європі, то це Росія – наголошують у НАТО. Саме вона порушує територіальну цілісність України і регулярно здійснює провокативні польоти бойових літаків.

  Генсек НАТО Єнс Столтенберг обурюється: "Ми не бачили такої поведінки вже багато років, вона нагадує про часи Холодної війни... Загроза і в кількості польотів, і в тому, як вони здійснюються". Із ним солідарний прем’єр-міністр Естонії Тааві Ройвас: "Дії Росії в Україні та навколо неї, агресивні демонстрації сили просто на кордонах Альянсу – усе це для нас потужний тривожний сигнал".

  Що б Росія не утнула, Альянсу є чим відповісти – переконують в НАТО. Сьогодні, наприклад, продемонстрували, як повітряна поліція здіймається в небо на перехоплення російських порушників.

  Попередній матеріал
  Міліція затримала псевдоволонтерів із вантажем набоїв
  Наступний матеріал
  У ЦВК зареєстрували уже 262-х новообраних депутатів