Росія та Японія вирішили проводити спільні військові навчання

  Історичні домовленості. Проводити спільні військові навчання - вирішили Росія та Японія. Це сталося під час першої в історії зустрічі міністрів оборони та закордонних справ двох держав у форматі 2+2 у Токіо.

   

  Військові флоти двох країн - спільно тренуватимуться у боротьбі  з піратством та тероризмом. Досі вони разом відпрацьовували лише пошуково-рятувальні операції. На додачу Москва та Токіо погодилися організовувати спільні консультації з протиракетної оборони та кібербезпеки. Аналітики зазначають: ці домовленості - реакція на проблеми регіональної безпеки. Зокрема, на зростання військового потенціалу Китаю та ядерну загрозу з боку Північної Кореї. Між тим між Росією та Японією досі немає мирної угоди. Токіо наполягає, щоби Москва повернула південні острови Курильської гряди, анексовані СРСР в кінці Другої світової.

  Сергій Лавров, міністр закордонних справ Росії: «Наші домовленості не викличуть заперечень з боку США. Коли ми будуємо дружні стосунки з іншими державами - це не заради того, щоби викликати антагонізм з боку їхніх партнерів».

  Фуміо Кішіда, міністр закордонних справ Японії: «Досягнуті домовленості з Росією - не вплинуть на партнерські відносини Японії та США. Однак, слід прийняти до уваги, що Японія та Росія - ключові фігури у Східній Азії, тому нам з Москвою слід поглиблювати співпрацю в галузі безпеки, щоби разом забезпечувати мир та стабільність у регіоні».

  Попередній матеріал
  Шквальні вітри дошкуляють Канаді
  Наступний матеріал
  Кравчук закликає ВР негайно звільнити Тимошенко
  Теги: