Росія та Китай ветували резолюцію Радбезу ООН [відео]

  Росія та Китай ветували резолюцію Ради безпеки Організації об`єднаних націй проти Сирії. Незважаючи на пом`якшення кінцевої редакції деяких положень документу, Москва та Пекін, як постійні члени Радбезу відхилили проект. Сполучені штати та країни Євросоюзу вже заявили: провал резолюції не зупинить їхнього тиску на режим президента Башара Ассада. Тепер вони шукатимуть нові методи допомоги сирійській опозиції.

  Щоби догодити Росії та Китаю, представники Франції, Великої Британії, Німеччини та Португалії підготували пом`якшений проект резолюції Радбезу щодо Сирії. Зокрема виключили з документу прямі заклики до запровадження санкцій проти сирійської влади. Але Москва та Пекін певні - документ усе одно спрямований проти уряду й не сприятиме діалогу всередині країни. 

  Віталій Чуркін, посол Росії в ООН: "Ця резолюція базується на філософії конфронтації й не сприяє діалогу. Тому ми її заблокували".

  Представники Росії та Китаю вимагали включити до резолюції пункт про неможливість військового втручання у внутрішні справи Сирії. Коли ж це не було виконано, Кремль заявив про загрозу повторення лівійського сценарію.

  Віталій Чуркін, посол Росії в ООН: "Ситуацію в Сирії не можна розглядати окремо від лівійських подій. Тоді НАТО використало резолюцію ООН, щоби розпочати військові дії в країні".

  США і країни Євросоюзу різко засудили таку позицію Росії та Китаю. Представники західних держав наполягають - резолюція не могла стати приводом для військового втручання. Вона мала захистити сирійських опозиціонерів від насилля.

  Сьюзен Райс, посол США в ООН: "Розмови про військове втручання у внутрішні справи Сирії - це дешева відмовка для тих держав, які краще будуть продавати зброю сирійському правлячому режиму, ніж захищатимуть права мирних мешканців. США обурені тим, що рада безпеки ООН не змогла ухвалити резолюцію, в якій навіть не було пункту про запровадження санкцій. Тепер загроза миру та безпеці у всьому регіоні тільки зростатиме".

  Проект резолюції щодо Сирії підтримали представники дев`яти з п`ятнадцяти країн членів радбезу. Цього мало вистачити для її ухвалення, якщо би Росія та Китай не скористалися правом вето. За даними ООН, внаслідок сутичок прибічників опозиції з армією та поліцією в Сирії вже загинули близько трьох тисяч людей.

  Олександр Войтко, "5 канал"

  Попередній матеріал
  Потужна пилова буря у американській Аризоні
  Наступний матеріал
  Тисячі вчителів та учнів вийшли на акцію протесту в Мадриді
  Теги: