Росія розкритикувала рішення надіслати до Лівії військових консультантів

  Росія розкритикувала рішення кількох європейських держав надіслати до Лівії військових консультантів. Глава російського МЗС назвав це втручанням у наземний конфлікт, що може мати непередбачувані наслідки. Лівійська опозиція - навпаки, - нарікає що Захід робить замало для захисту мирних мешканців.

  Лівійські повстанці у Місураті - оглядають місця, що у середу стали об’єктами потужних обстрілів з боку армії Каддафі. Бої 20-го квітня - одні з найжорсткіших, кажуть опозиціонери. І додають: військові навмисне поціляють у мирні об’єкти. Стріляють - кластерними бомбами, які містять усередині понад сотні снарядів, і завдають нищівного удару по великій території.

  Протестувальник: "Бачите, це належить Каддафі! У нього є кластерні бомби!"

  Серед загиблих у Місураті в середу - український лікар та два іноземні журналісти. Тіла репортерів уже доправили морем із Місурати до Бенґазі. Американець Кріс Хондрос та британець Тім Хетерінґтон були смертельно поранені у середу, під час мінометного обстрілу з боку армії Каддафі. Вони перебували у центрі міста, вели зйомку на лінії вогню. Хондрос не раз був у гарячих точках - Афганістані, Іраку, Косові. За фоторепортажі звідти - мав чимало міжнародних нагород. Документаліст Хетерінґтон був номінований на "Оскар" за стрічку "Рестрепо" про американських вояків у Афганістані. Вони - не перші журналісти, що полягли у Лівії. 12-го березня, у Бенґазі загинув оператор Аль-Джазіри Алі Гасан Джабер.

  Жан Франсуа Жульяр, генеральний секретар організації "Репортери без кордонів": "Дедалі більше і більше журналістів у Лівії, іноземних та місцевих, зазнають поранень та гинуть. Ми дуже стурбовані цією ситуацією. Думаємо, вона буде лише погіршуватись, бо там тривають жорстокі бої. Дедалі більше репортерів хочуть ці події висвітлювати. Але Лівія стає  дуже небезпечним місцем для журналістів".

  Бої за Місурату, третє найбільше місто у Лівії, тривають сім тижнів. Це - єдине місто на Заході країни, підконтрольне опозиції. Стримати війська Каддафі від атак на Місурату намагається авіація об’єднаної коаліції під керівництвом НАТО. Утім, повстанці нарікають, що альянс робить замало для їхнього захисту. Франція, Велика Британія та Італія планують надіслати до Бенґазі - військових консультантів. Цей крок уже розкритикувала Росія.

  Нонна Стефанова, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Верховна Рада зобов`язала 9 травня піднімати червоний прапор
  Наступний матеріал
  Надзвичайний стан - скасували у Сирії
  Теги: