5.ua

Росія обурена відновленням активної фази АТО в Слов’янську

  Відновленням активної фази антитерористичної операції в Слов’янську  обурилася Росія.


  Як повідомляється, речник президента РФ Володимира Путіна Дмитро Пєсков назвав дії українських силовиків каральною операцією і наголосив, що це підриває останні надії на виконання женевських домовленостей.

  За словами Пєскова, на південний схід України Москва відправила колишнього уповноваженого Росії з прав людини Володимира Лукіна для перемов щодо затриманих сепаратистами міжнародних військових спостерігачів.

  Раніше про виліт до Донецька Лукіна разом із групою російських посадовців повідомляв керівник групи “Інформаційний спротив”  Дмитро Тимчук.  За його даними, мета візиту - гучні обвинувачувальні заяви про грубі порушення прав людини з боку української влади та силовиків у східних регіонах держави. МЗС України про прибуття делегації не попередили.

  Лукін представляв Росію на перемовах із Януковичем та тодішньою українською опозицією у лютому. Досягнутих домовленостей не підписав. Хоча пізніше Росія неодноразово закидала лідерам вуличних протестів невиконання цих домовленостей.

  Нагадаємо, що зранку 2 травня українські силовики і військові почали повномасштабний наступ на позиції сепаратистів у Слов’янську і Краматорську. На даний момент українські сили оточили місто і контролюють частину кварталів. За словами міністра МВС Арсена Авакова, діючи в межах міста, сепаратисти продовжують ховатися за спинами місцевих жителів. В той же час за даними СБУ проти антитерористичних сил працюють професійні військові, які мають спеціальну підготовку.
  Попередній матеріал
  У Слов'янську затримано чотирьох сепаратистів - Міноборони
  Наступний матеріал
  У Краматорську перестав працювати громадський транспорт