Росія невдоволена затриманням літака із вантажем для Сирії [відео]

  Пасажирський літак, затриманий у Туреччині, не мав на борту нелегального вантажу. Про це репортерам у Дамаску заявив голова авіакомпанії "Сирійські арабські авіалінії". Офіційних коментарів із Туреччини поки що немає, підозрілий вантаж вилучили і досліджують. За попередніми даними, на борту могло бути військове обладнання. Оскільки лайнер прямував до Дамаска із Москви - Росія вимагає у Анкари пояснень щодо затримання літака.

  Інцидент із пасажирським лайнером, що летів із Москви до Дамаска - на перших шпальтах турецьких газет. У ніч на четвер літак із тридцятьма сімома людьми на борту - затримала турецька влада. Судно посадили у супроводі винищувачів. За даними розвідки, на облавку, начебто, містилося дванадцять коробок із армійськими засобами зв’язку і навіть частинами ракет. Підозрілий вантаж зняли з літака для перевірки.

  Абдулсалям Абу Вессам, сирійський біженець: "Я думаю, що позиція турецького уряду заслуговує на схвальну оцінку і повагу, оскільки цей літак міг перевозити зброю, потужну зброю".

  Гуссейн Абу Мохаммед, сирійський біженець: "Позиція Туреччини щодо варварського сирійського режиму - дуже схвальна з точки зору людяності".

  У Москві вимагають офіційних пояснень дій Анкари. Серед пасажирів було сімнадцятеро росіян. За даними МЗС Росії, посольство РФ у Туреччині не попередили про затримання їхніх громадян. Людей протримали в літаку майже вісім годин, консула та лікаря, які прибули в аеропорт - до пасажирів не пустили. Лише коли вантаж зняли з борту - лайнеру дали дозвіл на продовження польоту до місця призначення. Уряд Туреччини поки що утримується від коментарів, а турецькі експерти називають дії влади цілком виправданими.

  Ілтер Туран, професор політології в університеті Стамбула: "Найважливіший із цих заголовків той, що Туреччина не має наміру дозволяти Сирії отримувати військовий вантаж, а тим більше - переправлений через турецьку територію. Отже, ми мали повне право змусити цей лайнер приземлитися".

  Росія іще раніше відкинула усі закиди щодо ймовірного постачання зброї для підтримки сирійської армії, хоча Москва уже не раз ветувала у Раді безпеки ООН резолюції, спрямовані на подолання внутрішнього конфлікту між сирійськими повстанцями та армією. Російська сторона заявляє, що будь-яке зовнішнє втручання у ситуацію в Сирії - недопустиме. Конфлікт між Дамаском та Анкарою загострився кілька тижнів тому, коли сирійська сторона обстріляла турецькі території, що призвело до загибелі цивільних мешканців прикордонних населених пунктів.

  Нонна Стефанова, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Сьогодні оголосять лауреата Нобелівської премії з літератури
  Наступний матеріал
  У Стокгольмі назвали лауреата Нобелівської премії з літератури
  Теги: