фото evroua.com

Росія хоче покарати литовців, які 25 років тому відмовилися служити в радянській армії

  Російські каральні органи поновлюють справи двадцятип'ятирічної давності, за якими кримінальна відповідальність загрожує тим, хто відмовлявся в 1990-1991 роках служити в радянській армії.


  Про це повідомляє місцеве видання DELFI.

  Генпрокуратура Литви отримала відповідне прохання Росії про "правову допомогу".

  "Оскільки це діяння, яке в Росії визнається злочинним, в Литві не є злочинним діянням, питання про надання правової допомоги вирішуватися не буде", – заявили у генпрокуратурі країни.

  Кримінальне переслідування з боку Росії загрожує трьом громадянам Литви, які за призовом властей Литви після 11 березня 1990 полишили радянську армію або відмовилися в ній служити.

  Частина таких молодих людей тоді була викрадена і силою доставлена ​​у військові підрозділи радянської армії, частина була засуджена до позбавлення волі, кілька молодих людей в результаті переслідування представників радянської армії загинули, інші, побоюючись розправи з ними або з членами їх сімей, самі повернулися у військові частини, ще хтось уникнув репресій з боку радянської армії завдяки тому, що переховувався.

  Згідно з даними Міноборони Литви, після 11 березня 1990 від примусової служби в радянській армії відмовилися 1562 молодих людини. З них 67 були силою доставлені у радянські військові частини, 20 молодих людей отримали тюремні терміни, на трьох були заведені кримінальні справи, а три юнаки загинули.

  1465 молодих людей були змушені переховуватися, змінювати місце проживання, залишити сім'ї, щоб уникнути насильницької служби та репресій з боку радянської армії чи радянських властей.
  Попередній матеріал
  Окупаційна поліція вивезла кримську активістку Лізу Богуцьку у невідомому напрямку
  Наступний матеріал
  Україна отримала від Світового банку $500 млн на реформування фінансового сектора
  Loading...