Росія, Іран та Катар створять "газовий ОПЕК" (РОЗШИРЕНО)

  Росія, Іран та Катар створять "газовий ОПЕК". Про це домовилися представники країн на зустрічі у Тегерані. Проти створення такої організації висловлювалися США та Євросоюз, адже на їхню думку подібний картель ставить під загрозу енергетичну безпеку всього світу.
  Ідея створити таку організацію виникла ще торік. І одразу ж викликала хвилю критики з боку США та Євросоюзу. Країни старого світу майже половину природного газу отримують з Росії. Тому Європа побоюється, що посилення позицій експортера призведе до росту ціни на газ. Вашингтону також не сподобалася ідея збільшення ролі Москви у світовій економіці. Проте стати на заваді ні США, ні Євросоюз так і не змогли.

  Голам Хоссейн Нозарі, міністр нафти Ірану: "Три великі країни, які володіють значними покладами газу, дуже зацікавлені у створенні організації експортерів газу".

  Абдулла аль-Аттія, міністр нафти Катару: "Втілення цього проекту можна вважати як значне посилення політичних звязків між нашими країнами".


  Щоправда, далеко не всі погоджуюються, що організація країн-експортерів газу зможе досягнути такої ж ваги, як  - об`єднання країн-експортерів нафти. Адже формування ціни на природний газ принципово відрізняєтся від нафтових. У деяких випадках, ціна на блакитне паливо може бути зафіксована у контракті на період до 25 років. Адже транспортна інфраструктура вимагає значних капіталовкладень - тому контракти на газопостачання укладають на довші терміни.

  Росія і Катар мають найбільші у світі поклади природного газу. Про бажання у майбутньому співпрацювати вже заявили Венесуела та країни Перської затоки - Саудівська Аравія, ОАЕ та інші.

  Захар Симчич, 5 канал
  Попередній матеріал
  На "Фаине" нет воды и продуктов?
  Наступний матеріал
  Більш ніж 11000 блискавок зафіксували за одну ніч у Австралії
  Теги:
  Loading...