Романа Поланські звільнили з-під арешту

  Полювання на Романа Поланського - розпочали журналісти. Після звільнення з-під арешту - режисер не зробив жодної публічної заяви. І досі невідомо - де саме перебуває митець - у своєму будиночку в Швейцарії чи уже у Франції. Тим часом Сполучені Штати обурені рішенням Берна не екстрадувати режисера. Американська феміда наполягає: Поланський скоїв злочин, і його слід покарати.

  Журналісти взяли в облогу будинок Романа Поланського у швейцарському містечку Ґштаад. Папараці - скрізь - і в кущах, і в засідках, і навіть неприховані - стоять із камерами і чатують на бодай якусь ознаку, що в будиночку хтось є. Останні сім місяців Поланський перебував тут під домашнім арештом. Утім, у понеділок уранці влада Швейцарії відмовилася видати митця Сполученим Штатам і зняла з нього усі обмеження в пересуванні. Сусіди - обурені втручанням медійників у приватне життя. А чи виїхав режисер з будинку - не знає навіть мер містечка.

  Від містечка Ґштаадт до Франції, де живе режисер - усього сімдесят кілометрів. Франція - одна з небагатьох держав, в якій Роман Поланський може почуватися у безпеці. Париж не має угоди про екстрадицію із Вашингтоном, а отже - не видасть режисера на вимогу американської феміди. Сполучені Штати не мають наміру здаватися, і запевняють, що рано чи пізно - таки упіймають Поланського. Така наполегливість США - обурює друзів митця, вони не зважають на наполегливі запитання журналістів, і відмовляються сказати - де тепер Роман Поланський. 

  Сполучені Штати розшукують Романа Поланського за кількома звинуваченнями. Одне з найсерйозніших - інтимний зв`язок із неповнолітньою, 13-річною Самантою Ґеймер, у 1977-му році. Саманта, зараз сорокарічна мати великої родини, не раз просила закрити справу, і зараз заявила, що радіє рішенню Швейцарського правосуддя не видавати Поланського Штатам.

  Нонна Стефанова, 5 канал

  Попередній матеріал
  Іспанія прийняла звільнених із кубинських в`язниць дисидентів
  Наступний матеріал
  Названо найстаріші дерева України
  Теги: