Роковини від катастрофи під Смоленськом вшанували в Польщі та Росії [відео]

  Перші роковини від катастрофи під Смоленськом вшанували в Польщі та Росії. Пам‘ятні заходи відбулися – і на місці падіння президентського літака, і в Варшаві. У столиці Польщі меморіальні акції розділилися. Офіційна – відбулася на цвинтарі, без участі брата загиблого президента - Ярослава. Він очолив неформальні заходи – перед президентським палацом у Варшаві.

  96 людей загинули під час падіння літака Ту-154 під Смоленськом рік тому: 8-ро членів екіпажу та 88 членів польської делегації. Вони летіли вшанувати роковини Катинської трагедії - масової загибелі польських офіцерів у лісах Катині. Разом із президентським подружжям на борту літака була еліта країни - політики, військові, культурні діячі та історики. Офіційно їх пам"ять вшановують під Варшавою, на цвинтарі Повонзкі. Не всі жертви поховані там, наприклад, подружжя Качинських - лежить у Вавельському соборі Кракова. Але саме на цвинтарі Повонзкі стоїть пам"ятник загиблим. Це велика брила білого каменю, розколота надвоє, з поіменним переліком жертв. Їхню пам"ять сьогодні вшановують - чинний президент Польщі , прем"єр, спікери Сейму та Сенату, а також - глава Європаламенту і російський посол.

  Але родичів загиблого президента - на офіційній церемонії немає. Єдина донька Качинських - Марта - вшанувала роковини біля домовини батьків, у Кракові. Брат-близнюк Леха - Ярослав - незадоволений розслідуванням катастрофи, і тому влаштував альтернативну акцію - під стінами президентського палацу у Варшаві. Саме там - одразу після падіння літака - польські скаути встановили пам"ятний хрест. Однак, пізніше - попри масові протести - його забрали з вулиці, перенесли до церкви.

  На місці, де упав літак, - у неділю людей небагато.  Президенти Польщі й Росії зустрінуться під Смоленськом у понеідлок. А сьогодні - польську сторону представляє перша леді - Анна Коморовська, російську - губернатор області Сергій Антуф"єв. Йому довелося пояснювати - куди поділася пам"ятна табличка, встановлена поляками на місці катастрофи. Напередодні роковин її замінили на нову - двомовну і без згадки про Катинь. З"ясувалося, що стару - з поясненням, навіщо поляки летіли до Смоленська, - встановили без дозволу, і нині вона - у музеї.

  Офіційна Варшава - обурена заміною таблички. Партія Ярослава Качинського навіть вимагала, щоби президент скасував завтрашній візит до Росії. Однак, Броніслав Коморовський - лише відмовився покладати квіти до оновленого знаку. До Смоленська він таки полетить - щоби спільно із росіянами вшанувати загиблих і - можливо - прискорити розслідування катастрофи.

  5 канал

  Попередній матеріал
  Комарницького утримують в одному з київських СІЗО
  Наступний матеріал
  Спритко і Гарнюня: чи покращився імідж України? [відео]
  Теги: