Рівень радіації навколо другого реактора "Фукусіми-1" все ще високий

  Рівень радіації навколо другого реактора "Фукусіми-1" все ще високий. Попри те, що напередодні компанії-оператору вдалося зупинити витік радіоактивної води в океан, випромінювання у сто сорок тисяч разів вище за норму. Водночас фахівці намагаються запобігти вибуху на першому реакторі. Там напередодні почав накопичуватися водень, який може здетонувати. До енергоблока від ночі закачують газоподібний азот, щоби попередити вибух.

  Ризики ймовірного вибуху на першому реакторі АЕС "Фукусіми" невисокі, заспокоюють в уряді. Компанія-оператор вчасно схаменулась - водень, який накопичився у першому реакторі та загрожував вибухом, тепер витісняють газоподібним азотом.

  Юкіо Едано, генеральний секретар кабінету міністрів Японії: "Ми попросили компанію-оператора станції прорахувати усі ризики проведення операції щодо закачування азоту. Ймовірність вибуху натепер невисока. Якщо продовжувати закачувати азот, вона знизиться до нуля".

  Хідехіко Нішіяма, заступник директора агентства з ядерної та промислової безпеки: "Ми вводимо азот так, щоби атмосферний тиск підвищувався. Внаслідок витіснимо водень".

  Закачувати газоподібний азот задля зменшення концентрації водню ліквілатори будуть протягом шести днів. Ця процедура може призвести до підвищення радіації. Утім, рівень буде незначним, заспокоюють фахівці. Новини про контроль над ситуацією на першому реакторі, а також другому, де напередодні зупинили витік радіоактивної води в океан -підбадьорили мешканців, яких евакуювали з двадцяти-кілометрової зони від АЕС. Про повернення додому не йдеться, проте, люди просять владу дозволити їм забрати необхідні речі.

  Юкіо Едано, генеральний секретар кабінету міністрів Японії: "Евакуйовані вже зверталися до нас із проханням повернутися до своїх помешкань, щоби забрати цінні та необхідні речі. Уряд розглядає цю можливість".

  Тим часом мешканці Мінамісоми, міста, що у тридцятикілометровій зоні від Фукусіми, вимагають від компанії-оператора компенсації. Токіо Електрік Пауер пообіцяла виплатити гроші усім, кого евакуювали і тим, хто живе за двадцятикілометровою зоною. Адже там рівень радіації перевищує норму і людям рдять виходити на вулицю лише за крайньої потреби. Суму компенсації поки що не повідомляють.

  Ганна Ільїних, "5 канал".   

  Попередній матеріал
  "Костянтин Ольшанський" має прибути до Севастополя на день раніше
  Наступний матеріал
  Ґбаґбо вдалося відстояти свою резиденцію
  Теги: