Рівень радіації на Японській АЕС в Фукусімі знизився у 14 разів

  Рівень радіації на Японській атомній станції в Фукусімі знизився у 14 разів. За даними влади країни, потужний вибух, який пролунав на АЕС, не пошкодив корпус реактора. Постраждали четверо працівників, але загрози їхньому життю немає.
  Експерти припускають, що на станції вибухнув водень - а за таких обставин радіаційної загрози може й не бути. Землетрус порушив енергопостачання резервних генераторів. У результаті вийшла з ладу система охолодження і реактори почали перегріватися. У районі аварії оголосили надзвичайний стан, мешканців з 20кілометрової зони відселили. За словами експертів, небезпека масштабної ядерної катастрофи минула. Утім, щоби зменшити тиск у кількох реакторах, працівники випустили накопичену пару. Через це до атмосфери потрапила, за даними японського уряду, "незначна кількість радіоактивних речовин".

  Юкіо Едано, генеральний секретар Кабінету міністрів Японії: "Ми підтверджуємо вибух на АЕС Фукусіма-1. Утім реактор не пошкоджений, частково зруйнована лише стіна приміщення блоку. Стався незначний витік радіоактивних речовин".

  Радіоактивної загрози для України через аварію на японській АЕС - немає - запевняє голова Державного агенства з управління зоною відчуження Володимир Холоша. Російські фахці заявляють, що радіоактивна хмара, яка могла виникнути унаслідок вибуху на Фукусімі-1, рухається в бік Камчатки. Дійде вона не раніше, ніж за добу. Влада Федерації вже посилила контроль за радіаційним фоном на Далекому Сході. Проте в МНС кажуть, що для Росії аварія не становить загрози.

  Попередній матеріал
  Сутички між поліцією та мітингувальниками у Баку
  Наступний матеріал
  У Японії підрахували збитки від стихійного лиха
  Теги: