Рівень радіації на "Фукусімі-1" не зменшується

  Проблеми на усіх шести реакторах аварійної "Фукусіми-1". Попри нові спроби охолодити енергоблоки, рівень радіації не зменшується. Сполучені Штати вважають: працівникам станції загрожує смертельна небезпека. Токіо запевняє, що контролює ситуацію.

  Попри усі зусилля, фахівці досі не можуть дістатися басейну для охолодження 4-го реактора і перевірити рівень води. Його дах майже повністю зруйнований. Погіршилася ситуація на третьому та п`ятому енергоблоках. На третій реактор знову виливають воду з гелікоптерів, незважаючи на високий рівень радіації. До охолодження також вирішили залучити водомети. Керуватимуть ними поліцейські в захисних костюмах. На даху аварійних реакторів є тріщини, тож вода потрапить усередину.

  Юкіо Едано, секретар кабінету міністрів Японії: "Ми найбільше занепокоєні ситуацією з охолоджувальним басейном четвертого реактора. Поки що - не маємо повної картини про те, що з ним відбувається".

  Відучора Сполучені Штати оголосили про евакуацію своїх громадян, а також рекомендували американцям негайно залишити 80-кілометрову зону навколо АЕС. Евакуюють своїх громадян також інші країни. Токіо - спорожніло. Закриті школи та крамниці, багато людей - намагаються виїхати у безпечніші регіони. Відсутність достовірних даних лякає японців.

  Японець: "Мене непокоїть, що американська та японська інформація щодо радіації - розбігається. Можливо, наші дані трохи занижені".

  Японець: "Я хвилююся, утім вважаю, що зона евакуації, встановлена японцями - достатня. Упевнений - влада консультувалася з експертами".

  За прогнозами, хмара радіації з аварійної станції "Фукусіма-1" сьогодні пройде над Тихим океаном. У п`ятницю ввечері - дістанеться південної Каліфорнії та південного заходу США, зокрема штатів Невада, Юта та Аризона. Утім, як стверджують фахівці, вона не загроржуватиме здоров`ю людей.

  Марина Кафтан, 5 канал.

  Попередній матеріал
  У Лондоні влаштували конкурс тортів для весілля принца Вільяма
  Наступний матеріал
  У Національному парку Найробі врятували покинутих малят гієни
  Теги:
  Loading...