Річниця початку шестиденної війни: Ізраїль посилив заходи безпеки

  Ізраїльські війська - відкрили вогонь на кордоні з Сирією. Вони намагалися розігнати натовп палестинських демонстрантів поруч із Голландськими висотами. Хоча військові запевняють, що стріляли в повітря, серед мітингувальників - двоє поранених. Акція протесту - пов`язана з річницею початку шестиденної арабо-ізраїльської війни, коли Ізраїль - анексував палестинські території.

  Ізраїль - посилив заходи безпеки на кордонах. Райони, що межують із Сирією та Ливаном - проголосили закритою військовою зоною. Очікується, що в сирійських та ливанських таборах біженців  - сьогодні відбудуться багатотисячні акції протесту. Вимагатимуть - повернення Голанських висот і надання біженцям права повернутися на батьківщину. Ізраїльські прикордонники - не виключають можливості повторення подій 15 травня, коли палестинці - намагалися прорватися крізь кордон. Утім, і в самому Ізраїлі - неспокійно. Напередодні в Тель-Авіві близько 4 тисяч людей - вийшли на демонстрацію з вимогою визнати палестинську державу в межах кордонів 1967 року.

  Раніше прем`єр-міністр Ізраїля Беньямін Нетаньяху відкидав можливість повернення до старого розмежування. Він наполягав - такий кордон буде неможливо захищати. Утім, прихильники палестинської державності вважають - ігнорування інтересів палестинців веде Ізраїль до катастрофи.

  Адам Келлер, речник організації "Гуш Шалом": "Ізраїль має визнати державу Палестина. Ізраїль повинен укласти мир з палестинцями. Кордони 67-го року - потрібно прийняти за основу мирних переговорів. Ми вважаємо, що уряд і особисто Нетаньяху веде нас до катастрофи".

  Глава Палестинської національної адміністрації Махмуд Аббас - пристав на пропозицію французького МЗС відновити перемови з Ізраїлем в Парижі. Чи погодиться шукати компроміс у територіальній суперечці Ізраїль - поки невідомо. Попередні намагання Палестини та Ізраїля досягти домовленості - зривалися.

  Попередній матеріал
  Північ США потерпає від повені
  Наступний матеріал
  В Індії розігнали збори прихильників відомого вчителя йоги
  Теги: