Річниця аварії на буровій у Мексиканській затоці: наслідки до кінця так і не ліквідували

  Минув рік після аварії на буровій у Мексиканській затоці, проте наслідки до кінця так і не ліквідували. Нафтові плями залишилися і на поверхні води і на глибині. Нагадаю, через вибух та пожежу на буровій загинули одинадцятеро працівників. Потому платформа затонула, а зі свердловини до океану почала витікати нафта. Найбільш постраждали від цієї техногенної катастрофи узбережжя штатів Луїзіана, Міссісіпі, Алабама та Флорида.

  Рівно рік тому ці кадри масштабної пожежі на буровій шокували увесь світ. На борту установки вибухнув метан. Загинули одинадцятеро людей. За два дні платформа затонула. З пошкодженої бурової почала витікати нафта. Лише за чотири місяці  її вдалося, буквально, запломбувати. За цей час у воду порапило понад 760 мільйонів літрів сировини. Найбільш постраждали узбережжя чотирьох штатів: Луїзіани, Міссісіпі, Алабами та Флориди. Загинули тисячі птахів, диких тварин. Постраждали морські черепахи популяція тунця та решти риб.

  Пол Саммарко, доктор Луїзіанського Університету: "Тут немає великої риби, лише мальки. З одного боку це непогано, адже життя триває. Однак усі великі риби кудись зникли, а тут їх було чимало. Можна зробити один висновок: на те, щоби життя під водою відновилося, підуть тисячі років".

  Кара Філд, ветеринар: "Врятуватися після такого лиха вдалося чотирьом стам п`ятидесяти черепахам. Понад сто вісімдесят із них були покриті нафтою. Майже усі вони пройшли реабілітацію і вже на волі. У центрі залишається лише тридцять особин".

  Потроху оговтуються птахи. Вони почали гніздитися на узбережжі Луїзіани. Це ще одне з оптимістичних доказів про відновлення природи, наголошують екологи.

  Тодд Бейкер, представник департаменту дикої природи штату Ліїзіана: "Ви бачите, що вони уподобали тутешні дерева. Рослини вже не сірі і не коричневі. Дерева мають цілком здоровий вигляд".

  Оживає і туристичний бізнес. Цього року замовлення почали надходити вже із січня.

  Ед Шредер, директор туристичного бюро: "У нас уже зараз заброньовані місця у готелях на травень, червень, липень. Здебільшого це постійні клієнти, які відпочивали тут раніше, за місяць до аварії на буровій".

  Компанія Бритіш Петроліум, якій належала бурова, вже витратила понад шістнадцять мільярдів доларів на подолАння наслідків нафтового витоку та виплату компенсацій. Цапом-відбувайлом  за аварійну ситуацію на платформі визнали виконавчого директора Тоні Хейварда, якого звільнили. Його крісло посів Боб Дадлі.

  Ганна Ільїних, "5 канал".  

  Попередній матеріал
  Росія під час економічної кризи змогла уникнути серйозних потрясінь
  Наступний матеріал
  Штучні пляжі посеред міста відкриває влада Мехіко
  Теги: