Рятувальники поновили роботи з підняття лайнера "Коста Конкордія"

  Роботи з підняття лайнера "Коста Конкордія" поновили італійські рятувальники. Вони мають - дістатися цистерн із паливом, щоби воно не потрапило до моря. Тим часом, нові подробиці вечора на "Коста Конкордії" розповідають очевидці. У момент аварії капітан круїзного лайнера розважався із жінками в одному з ресторанів. Він уже визнав, що пізно віддав наказ про маневр. Це і стало однією з причин катастрофи. Підтверджена загибель 11-ти осіб, ще 23 вважають зниклими безвісти.

  Капітан "Коста Конкордії" визнав, що частково винен у катастрофі. Франческо Скеттіно, зокрема, розповів, що вів корабель, орієнтуючись за берегом. Таким маршрутом він, начебто, користувався кілька разів до аварії. Проте в день катастрофи команду про маневр віддав із запізненням. Капітан також стверджує, що завдяки його діям після удару вдалося уникнути ще більшої кількості жертв. Такі дані містяться у записі допиту, який опублікувала італійська преса. Прокуратура ж продовжує покладати провину за інцидент на капітана "Коста Конкордії" й вимагатиме зміни запобіжного заходу.

  Франческо Верузіо, прокурор: "Ми готуємо апеляцію на судове рішення про призначення капітану круїзного лайнера домашнього арешту, як запобіжного заходу. Вимагатимемо утримання його на час слідства в тюрмі. Він поки що є єдиним підозрюваним у цій кримінальній справі".

  Рятувальники готуються відновити роботи на напівзатонулій "Коста Конкордії". Напередодні їх призупинили через зміщення судна. Фахівці спробують дістатися паливних цистерн й почати відкачування небезпечної рідини. Потім лайнер піднімуть на поверхню.

  Коррадо Кліні, міністр з охорони навколишнього середовища Італії: "Якщо погодні умови будуть стабільними - операція з відкачування пального та підготовки до підняття судна триватиме близько десяти днів. Ми встановили плавучі загородження, але якщо отруйні речовини потраплять у море - наслідки все одно будуть жахливими. У п`ятницю плануємо оголосити надзвичайний стан, щоби ефектиніше боротися з наслідками катастрофи".

  Через шість днів після аварії "Коста Конкордії" турфірма відновила круїзи в регіоні. Вночі в одній морській милі від напівзатонулого судна пройшов лайнер "Коста Серена". Перед аварією їх називали кораблями-сестрами. Тепер у компанії "Круїзи Кости" залишився тільки один лайнер такого класу.

  Олександр Войтко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Політологи назвали імовірних кандидатів на посаду голови СБУ
  Наступний матеріал
  Обвал даху на ринку в Туреччині - щонайменше 2 загиблих
  Теги: