Рятувальні роботи на лайнері "Коста Конкордія" тимчасово припинили

  Рятувальники припинили роботи на аварійному лайнері "Коста Конкордія". Через сильну течію судно зсунулося з місця, і перебувати на ньому стало надто небезпечно. Лайнер наштовхнувся на підводну скелю поблизу Тоскани у ніч проти суботи. На його борту перебували понад 4 тисячі людей. За останніми даними, шестеро осіб загинули, чотирнадцятьох - серед них одна дитина - вважають зниклими безвісти.

  Шостого загиблого під час аварії круїзного лайнера "Коста Конкордія" знайшли рятувальники у понеділок. Чоловік, за попередніми даними, був пасажиром корабля. Тим часом, кілька тисяч урятованих туристів поступово повертаються додому. Очевидці кажуть - вони неначе побували у фільмі про "Титанік".

  Джеймс Томас, пасажир із Великої Британії: "Нам заборонили брати рятувальні човни, тому що попередні - зачепилися за бік судна. Тож довелося шукати інші шляхи порятунку. Ми пробралися на другий бік через приміщення лайнера. Там усе було засипане битим склом, зламаними меблями..."

  Постраждала: "Почалася  тиснява, я ледве могла дихати. Мене врятував якийсь чоловік - за руку витяг із натовпу й посадив у човен".

  Постраждалий: "Ми чули, як інші пасажири казали, що капітан, перші та другі офіцери - п`яні, у них вечірка".

  Італійська прокуратура тим часом продовжує дослідження даних із "чорної скриньки". Капітану, Фраческо Скеттіно, висунули звинувачення в злочинному недбальстві та залишенні судна під час катастрофи. Адміністрація порту стверджує - капітан не повернувся на корабель, навіть коли його про це попросили.

  Філіппо Маріні, представник адміністрації порту: "Капітан недооцінив складність ситуації. У записах чорної скриньки є пропуски там, де йдеться про інцидент. Утім, ми плануємо застосувати дві процедури, які реконструюють подробиці подій і тоді можна буде з`ясувати точно, що сталося".

  Слідчі вже оприлюднили основну версію трагедії. За даними слідства, 52-річний капітан зумисне підплив ближче до берега щоби привітатися з приятелем! У такий споіб він підтримав давню традицію підходити до острова Джильйо та гудком вітати знайомих. Утім, слідчих вразило не стільки порушення правил, скільки те, що за кілька хвилин після аварії капітана вже бачили на березі, ще й напідпитку, у той час, як його команда у паніці евакуювала пасажирів іще кілька годин. Сам Скеттіно запевняє, що залишив судно останнім. Якщо всі звинувачення підтвердяться, капітану загрожують 12 років за ґратами.

  Марина Кафтан, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Обвал п`ятиповерхівки в Лівані - 18 загиблих
  Наступний матеріал
  Прикарпатський майстер створює об`ємні картини з соломи
  Теги: