Рятувальні роботи на "Коста Конкордія" знову призупинили

  Пошуково-рятувальну операцію в районі аварії "Коста конкордії" призупинили. Через потужні хвилі судно знову почало зміщуватися. Раніше стало відомо, що екіпаж корабля приховував від адміністрації порту справжній масштаб аварії. Крім того, у перші хвилини після зіткнення команда лайнера відмовилася від допомоги. Про це свідчить опублікована італійською пресою розшифровка радіопереговорів. Знайшли журналісти й жінку, яка перебувала поруч з капітаном лайнера у момент аварії. Одна з працівниць "Коста Конкордії" рішуче виступила на захист Франческо Скеттіно. Тим часом, компанія-власник судна почала виплату компенсацій постраждалим.

  Через півгодини після зіткнення "Коста Конкордії" з підводною скелею команда лайнера стверджувала, що на судні просто згасло світло і термінова евакуація - непотрібна. Пр оце свідчать переговори членів екіпажу з портом. Рятувальники зазначають: якщо б справжні обставини катастрофи стали відразу ж відомі - кількість жертв могла би бути значно меншою. Вони продовжують обстежувати затоплені приміщення "Коста Конкордії" і готують судно до відкачування пального. Знайти живими близько двадцяти зниклих безвісти через тиждень після аварії шансів практично не лишилося. Прокуратура звинувачує у ненавмисному вбивстві капітана лайнера й перевіряє, в якому стані він був на момент аварії.

  Франческо Верузіо, прокурор: "Ми відібрали необхідні аналізи у капітана і проводимо токсикологічні тести. Вони покажуть, чи був підозрюваний на момент аварії в стані алкогольного або наркотичного сп`яніння".

  Загадковою білявкою, яка за свідченнями пасажирів, перебувала на капітанському містку в момент аварії, виявилася двадцятип`ятирічна громадянка Молдови. Домніка Чемортан, працівниця "Коста Конкордії", розповідає, що посадових обов`язків у вечір аварії не виконувала, оскільки святкувала свій день народження. Компанія-власник судна надала їй вихідний і оплатила застілля. До капітана жінка підійшла вже, начебто, після зіткнення, щоби допомогти координувати рятувальну операцію.

  Домніка Чемортан, працівниця "Коста Конкордії": "Я знаю п`ять мов, тож капітан запросив мене на місток, щоби зробити оголошення пасажирам. Окрім нас, там було багато інших працівників лайнера. Капітана звинувачують у тому, що він одним з перших евакуювався з корабля. Це неправда. Перед тим, як покинула судно, я особисто бачила, що він відправив кілька рятувальних човнів з пасажирами лайнера на берег. Можу засвідчити це у суді".

  Компанія-власник "Коста Конкордії" почала надавати компенсації постраждалим унаслідок катастрофи. Родичам загиблих і пораненим під час аварії виплатять до півмільйона євро. Відшкодування за багаж складе від трьох до п`яти тисяч.

  Олександр Войтко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  У США затримали хокейного тренера за підозрою у розбещенні підлітка
  Наступний матеріал
  Данський театр поставить п`єсу про норвезького терориста
  Теги: