Рятувальні роботи на "Коста Конкордія" знову призупинили

  Пошуки людей на лайнері "Коста Конкордія" знову тимчасово призупинили. Прилади спостереження зафіксували слабкий рух корпусу судна. Утім, дайвери та рятувальники обіцяють продовжити пошуки за першої можливості. На це також сподіваються і родичі зниклих безвісти. Дотепер невідома доля 23-х людей, що були на борту під час зіткнення лайнера з рифом.

  Апаратура рятувальників зафіксувала сповзання "Коста Конкордії" у море. З лайнера негайно відкликали пошукові бригади. Вони повернуться лише після того, як судно стабілізують.

  Роберто Кармінуччі, водолаз: "Для корабля, що вже декілька днів лежить на боку, найбільшою проблемою лишається його нестабільність".

  Антоніо Біледдо, водолаз: "Третя палуба - повністю затоплена, нічого не видно на відстані простягненої руки. Працювали наосліп. Навколо плавали меблі та різний брухт".

  На допомогу італійським рятувальникам вже пообіцяли прийти колеги з Нідерландів. Вони готуватимуть судно до відкачки з нього понад двох тисяч тонн пального. Потому продовжать пошуки людей. Серед більш, як двох десятків зниклих безвісти - і пасажири, і члени екіпажу. Деяких з них бачили під час порутянуку пасажирів, тоді як капітан - утік з місця аварії.

  Кевін Ребелло, член екіпажу, брат зниклого безвісти Рассела Ребелло: "Капітан зробив те, що зробив. Звісно, він заплатить за свої помилки. Для мене головне - знайти брата. Його востаннє бачили, коли він допомагав рятувати пасажирів. Він може бути досі живим".

  Капітан "Коста Конкордії" - Франческо Скеттіно - під домашнім арештом. На думку слідства, саме він винний у тому, що корабель надто близько підійшов до берега та напоровся на риф. Капітана звинувачують у ненавмисному вбивстві та втечі з місця аварії. Скеттіно залишив борт корабля ще до завершення евакуації і відмовлявся повернутися попри накази берегової охорони. Запис бурхливої суперечки оприлюднили у віторок.

  Лайку на адресу капітана підхопила вся Італія. Нецензурну фразу "Вада а бордо, каццо!" друкують у газетах та на футболках. Тим часом, у самого Скеттіно з`явився шанс на часткове виправдання. З`ясувалося, що торік "Конкордія" вже проходила схожим маршрутом без жодних інцидентів. 

  Дмитро Яковенко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Клуб Руслана Федотенка став одноосібним лідером чемпіонату НХЛ
  Наступний матеріал
  Шведський винахідник представив яхту на сонячних батареях [відео]
  Теги: