Рятувальні роботи на "Коста Конкордія" добігають кінця [відео]

  Рятувальні роботи на аварійному лайнері "Коста Конкордія" добігають кінця. Фахівці кажуть: імовірність знайти на борту вцілілих людей - вкрай мала. Утім, рятувальники поки що не полишають місце катастрофи й продовжують пошуки п`яту добу поспіль. Натепер кількість загиблих під час аварії, яка сталася в п`ятницю, становить 11 осіб. Ще майже 30-ро - лишаються зниклими безвісти. Загалом, на круїзному лайнері було понад 4 тисячі осіб.

  Попри несприятливу погоду, рятувальники продовжують шукати зниклих безвісти, час від часу залишаючи судно, коли корабель раптом починає рухатися. Одного з рятувальників "Коста Конкордії" сьогодні забрала швидка. Він знепритомнів через виснаження.

  Філіппо Маріні, представник адміністрації порту: "Це командир буксирного судна, йому стало зле. Ви бачите, наскільки ми всі хвилюємося і віддаємо всі сили рятувальній операції".

  Рятувальні роботи тривають п`ятий день поспіль. За цей час живими вдалося знайти лише трьох людей. Натепер фахівці заявляють - усі незатоплені приміщення обстежені, шанси знайти вцілілих - мінімальні.

  Філіппо Маріні, представник адміністрації порту: "Ми продовжуємо шукати людей, і зупинимося, тільки коли будемо певні - всередині нікого не залишилося".

  Розслідування обставин катастрофи - триває. Щодня на судових засіданнях з`ясовують нові подробиці. Під тиском доказів - телефонних та відеозаписів - капітан Франческо Скеттоні визнав, що помилився, коли підійшов надто близько до берега, та не ставив судно на якір після зіткнення з рифом. Утім, заперечує, що залишив лайнер до завершення евакуації пасажирів. Оприлюднений запис телефонної розмови капітана з береговою охороною став приводом для прокурора вимагати аналізу крові Скеттоні на вміст алкоголю та наркотиків. Результати мають надійти найближчим часом. Поки що Скеттоні відпустили під домашній арешт.

  Косімо Нікастро, командувач берегової охорони: "Є факт, що судно наскочило на скелю, позначену на морських мапах. Всі, хто ходить у нашому районі, знають про неї. Розслідування має встановити тільки те, чому це сталося".

  Місцева жителька: "Навіть наші хлопці побігли туди допомагати, коли сталася катастрофа. Як міг капітан залишити судно? Це найгірше з усього, що він скоїв!"

  Фахівці вже готові розпочати другу стадію робіт. Спочатку відкачають з лайнера понад 2 тисячі тонн палива. Після цього - судно мають стабілізувати та спробують підняти. Експерти пропонують два варіанти: залатати пробоїни та зрушити лайнер з місця за допомогою гігантських повітряних подушок. Або - розрізати його та прибрати частинами. На реалізацію кожного із способів піде щонайменше кілька тижнів.

  Марина Кафтан, 5 канал

  Попередній матеріал
  Перу потерпає від повеней та зсувів - 11 загиблих
  Наступний матеріал
  У київському зоопарку в ніч на Різдво народилася лама
  Теги: