5.ua

Результати заворушень у Бірюльово [відео]

  Вранці у Бірюльово - спокійно. Спецплан силовиків «Вулкан», запроваджений увечері - скасували. Люди прямують на роботу, транспорт ходить за графіком, комунальники - прибирають бите скло та сміття. Все майже як завжди - якщо не брати до уваги посилені загони правоохоронців, що патрулюють вулиці. Мешканців Москви і досі налякані.

  Перша росіянка:«Боимся на улицы выходить, у меня самой две дочери, страшно».

  Друга росіянка:«Когда выходишь из метро в Бирюлево, впечатление, что ты  уже не в Москве».

  Головними об’єктами агресії протестувальників - стали торговельний центр та овочева база, де працюють чимало вихідців з Кавказу. Місцеві вважають: можливо, саме там заробляв на життя і вбивця 25річного Єгора Щербакова.  Молодик загинув від ножового поранення ще у ніч проти четверга. Попри те, що на кадрах з камери відеоспостереження обличчя нападника видно чітко - винних поліція не знайшла дотепер. Та і про існування чіткого кола підозрюваних - повідомила лише після заворушень. Неквапливість поліцейських вкупі з антиемігрантськими настроями - і стали причиною хвилі обурення. У результаті - перекинуті авто, розтрощені вітрини, і шоковані очевидці.

  Кирило Москаленко, співробітник торгівельного центру Бірюза:«Наша охрана выстроилась в цепочку и стала защищать вход от молодых людей. Те, когда поняли, что не попадут внутрь, стали забрасывать здание, бить стекла и бросили дымовую шашку в магазин, где находились простые покупатели».

  Овочебазу, яку намагалися взяти штурмом закрили на перевірку. Більшість затриманих - відпустили після профілактичної бесіди. Семи десяткам з них - доведеться з’явитися до суду і понести адміністративну відповідальність. Порушили кримінальну справу за статтею «Хуліганство». Правоохоронці пояснюють: збурювали натовп - націоналісти, неформали та екстремали.

  Анатолій Якунін, начальник московського УМВС РФ: «Лица экстремистски настроенные решили воспользовалься моментом. Около 400 человек собрались на месте преступлениы. Многие были в состоянии алкогольного опьянения - молодые люди, женщины, дети. Они подогрели толпу и многие стали переходить грань законодаельства».

  Ситуацію у Бірюльово обговорюватимуть сьогодні депутати міської Думи. Між тим лад на постраждалій овочебазі взявся навести глава «Росспоживнагляду» Геннадій Онищенко. Він заявив: база  буде закрита допоки там не усунуть усі виявлені недоліки.

  «5 канал».

  Попередній матеріал
  Голова МВФ: Ситуація в США може спричини колапс світової економіки
  Наступний матеріал
  За рішенням Євросуду Україна за 13 років сплатила майже 200 млн грн
  Теги:
  Loading...