Резонансний референдум у Греції може бути скасований

  Резонансний референдум у Греції може бути скасований. Несподівано для уряду - опозиціонери погодилися підтримати антикризовий пакет допомоги від міжнародних кредиторів. Хоча раніше виступали категорично проти. Утім, антивладні партії висувають свої умови - розпустити уряд і створити перехідну владу, куди увійдуть іхні представники. Новий Кабмін і буде домовлятися з міжнародними кредиторами.

  "Я буду щасливий, якщо референдуму у Греції - не буде", - заявив сам головний ініціатор плебісциту, прем’єр-міністр Папандреу. Він погодився на заклик опозиції - провести переговори. Головна антивладна сила, партія "Нова демократія", вимагає створення перехідного уряду, в якому протиборчі сили у парламенті співпрацюватимуть разом задля виходу із кризи. Якщо влада і опозиція домовляться і оберуть новий Кабмін - він співпрацюватиме з ЄС та МВФ щодо нового траншу фінансової допомоги. Мешканці Афін вражені хАосом у владних структурах. Їх дивує і опозиція, яка погодилася підтримати надання кредиту, хоча раніше була категорично проти, і прем’єр-міністр, який не може визначитися із власною позицією.

  Мешканка Афін: "Пан Папандреу повинен піти у відставку, просто в цю секунду. Він - несерйозний, його дії виглядають як жарт, поганий жарт".   

  Не жартували у розмові з грецьким прем’єром - лідери Німеччини та Франції. Вперше за час кризи у Греції Ніколя Саркозі і Ангела Меркель чітко дали зрозуміти - Греція випаде і з єврозони, і з Євросоюзу також, якщо відмовиться від пакету допомоги. А заодно - і обов’язкових суворих заходів у економіці. Референдум мав запропонувати грекам відповісти на запитання - чи хочуть вони прийняти поміч від кредиторів. Соціологи передбачають - більшість відповіла б "НІ". Тепер прогнози міняються, адже виходити із зони євро греки аж ніяк не хочуть.

  Мешканець Афін: "Євро, євро, і тільки євро! Це катастрофа для нашої держави. З драхмою покінчено, ціла Європа - це Євро! І навіщо ж нам повертатися назад до драхми? Так ніхто не виживе".

   Ситуація у грецькій економіці - нагальна тема саміту Великої двадцятки, що триває у Каннах. Лідери потужних держав приїхали обговорювати глобальну та європейську кризу. Питання загострилося до максимуму, коли грецький прем’єр оголосив про референдум. Неминучий дефолт Греції, її вихід із єврозони та ЄС - матиме непередбачені наслідки, не лише для об’єднаної Європи, але й для світової економіки в цілому.

  Нонна Стефанова, "5 канал"

  Попередній матеріал
  Стипендіями відзначили найкращих учнів Білоцерківщини
  Наступний матеріал
  Росія пропонує фінансову підтримку Єврозоні
  Теги: