Революційна лихоманка в арабських країнах не вщухає

  Революційна лихоманка охопила країни Близького Сходу. Протестують у Ємені, Лівії, Бахрейні. У двох країнах - Єгипті та Тунісі - відзначають завершення революції. У Тунісі перейменували центральну площу столиці на честь Мохамеда Буазізі - саме з його самоспалення почалися масові протести. В Єгипті люди знову виходять на площі. Тепер - щоби висловити підтримку змінам у країні.

  Тиждень перемоги над режимом Мубарака відзначає Єгипет. На центральній площі Каїра знову багатотисячний натовп. Люди зібралися на традиційну п`ятничну молитву. Після неї запланований марш перемоги. Водночас прихильники екс-президента - влаштовують марш жалю на підтримку Хосні Мубарака. Після 30-річного правління він змушений був піти з посади під тиском вуличних протестів і міжнародної спільноти.

  Натхненні прикладом Єгипту, мешканці інших арабських країн також вимагають змін. Протести у Ємені тривають уже 8 днів поспіль. Відучора під час сутичок протестувальників із поліцією загинули троє, постраждали кілька десятків людей. Вулиці столиці Ємену - Сани - спокійні, незважаючи на заклики в соцмережах взяти участь у "П`ятниці гніву". Натомість, сотні протестувальників збираються на вулицях Таїза. В Адені демонстрації тривали всю ніч.  

  Протестувальник: "Зміни потрібні обов`язково, але мирним? демократичним шляхом, гарантованим політичними інститутами".

  Протестувальник: "Ми просимо президента піклуватися про всіх єменців. Ми хочемо уваги до бідних людей".

  У Бахрейні також неспокійно. На вулицях столиці Манами - танки. Масові зібрання - заборонені. У п`ятницю поховали п`ятьох протестувальників, які загинули напередодні, під час розгону наметового містечка. Церемонія переросла в акцію протесту. Ще вчора люди вимагали оновлення конституції та зміни прем`єра. Тепер, після нових жертв, прагнуть повалення монархії.

  У Лівії відбуваються масові виступи прихильників і противників Муамара Каддафі. У багатьох містах у четвер провели "День гніву". Демонстрації розігнала поліція. За даними правозахисної організації "Human Rights Watch", загинули понад 20 людей. У столиці Тріполі переважають пропрезидентські настрої.

  У п`ятницю влада Лівії заявила, що може відкласти саміт Ліги арабських держав, запланований на кінець березня, через неспокійну ситуацію в арабських країнах. У той же час голова Ліги, єгиптянин Амр Муса, заявив, що такі рішення ухвалюють тільки колегіально.

  Марина Кафтан, 5 канал.

  Попередній матеріал
  В Бахрейні відновились заворушення під час похорону загиблих маніфестантів
  Наступний матеріал
  Снігопади спричинили транспортний колапс в Тибеті
  Теги: