"Reuters": Мубарак разом зі своєю родиною залишив Каїр

  Президент Хосні Мубарак разом зі своєю родиною залишив Каїр. Про таке повідомляє агенція "Reuters" із посиланням на рабський телеканла Аль-Арабіа. Інших подробиць поки немає. Тим часом, вища рада збройних сил Єгипту кілька годин тому оприлюднила своє рішення. Згідно з ним армія фактично стала на бік президента. Пообіцяла мітингувльаникам скасувати надзвичайний стан, вільні вибори та демократичні реформи. Щоправда, за умови, якщо протестувальники повернуться до нормального життя і підуть із вулиць столиці та інших міст.

  Відповіді армії на вчорашнє звернення президента Мубарака чекали від самої ночі. Тривале мовчання вищого військового керівництва деякі експерти  розцінювали як передумови до перевороту. Проте - цього не сталося. В оприлюдненій заяві в ефірі національного телебачення армія фактично підтримала Хосні Мубарака у його рішенні передати повноваження віце-президенту Омару Сулейману. Водночас вища рада збройних сил заявила, що готова стати гарантом мирної передачі влади у країні. А також скасує надзвичайний стан, який діє в країні тридцять років поспіль. Проте, тільки за умови, коли пипиняться протести.

  Мітингувальників заяви вищого армійського керівництва не переконали. Вони знову збираються на масову акцію протесту з єдиною вимогою - відставка президента.

  Перший протестувальник: "За більш як два тижні протистояння єдина наша вимога - кілька слів: "Мубарак - іди у відставку", а він і досі не може цього зрозуміти".

  Другий протестувальник: "Мабуть у Хосні Мубарака галюцінації. Він укотре звертається не до народу, який стоїть на вулицях, а взагалі невідомо до кого. Почуй нас Мубарак - іди у відставку".

  Люди долучаються до найстійкіших протестувальників від самого ранку. Вони тримають в облозі парламент, президентський палац та решту державних установ. 

  Халед Омар, бізнесмен: "Я тут , тому що хочу разом із усіма відстоювати права людей, дітей. Хочу соціального розвитку для своєї країни, свободи і справедливості".

  Протести в Єгипті тривають вже третій тиждень поспіль. ОбіцЯнки влади запровадити демократичні реформи і навіть заява Хосні Мубарака про передачу частини повноважень віце-президенту Омару Сулейману -  не вгамовують протестувальників. Вони не хочуть бачити Мубарака у президентському кріслі до виборів і вимагають його негайної відставки.

  Ганна Ільїних, "5 канал".  

  Попередній матеріал
  Москва готується до акції нацболів
  Наступний матеріал
  Лавров назвав безперспективними переговори між Москвою та Токіо
  Теги: