Республіканці перемогли на паламентських виборах у США

  Республіканська партія США отримала перемогу на проміжних виборах у штаті Північна Кароліна і отримала 6-те місце в Сенаті, необхідне для контролю над верхньою палатою конгресу.


  Партія також здобула перемогу у ключових для неї Арканзасі, Колорадо, Монтані, Південній Дакоті, Західній Вірджинії, Айові і Кентуккі, повідомляє BBC-Україна.

  Водночас демократи зберегли за собою контроль у важливому штаті Нью-Гемпшир. Сенат відтак очолить лідер республіканців у Сенаті Мітч Макконнел, який замінить на цьому посту очільника демократів Гаррі Ріда.

  За результатами цих виборів республіканці також зміцнять свою більшість у нижній палаті конгресу - Палаті представників.

  На проміжних виборах, що проходили у США 4 листопада, американці обирали третину складу Сенату, усіх 435 членів Палати представників, 36 із 50 губернаторів штатів і місцевих посадовців.

  До цього Сенат із 2006 року контролювали демократи, маючи більшість у п'ять місць - 53 мандати і двох незалежних сенаторів, які голосували із демократами, порівняно із 45 мандатами республіканців. Республіканській партії потрібно було виграти лише шість мандатів, щоби перебрати контроль над Сенатом.
  Попередній матеріал
  Журналісти "5 каналу" потрапили під обстріл у районі Дебальцевого
  Наступний матеріал
  Видатна режисерка Кіра Муратова святкує 80-річний ювілей