Репортаж з Аріани

  Зітхнути із полегшенням уже завтра зможуть моряки корабля "Аріана". Після майже 8-ми місяців перебування в полоні сомалійських піратів, а потім - після звільнення - тривалої дороги до берега - члени екіпажу мають прибути до України. Завтра на світанку за Київським часом, вони вилітають з оманського міста Салала в рідну Одесу. Там вже із нетерпіння чекають родичі, які сподіваються на щасливе різдво у новому році.

  Олександр Аргат, 5 канал: "Минуло вісім місяців з тих пір як "Аріану" захопили сомалійські пірати. А сьогодні вчорашні брвнці нарешті ступили на землю у оманському порту Салала. Завтра ж моряки вже прибудуть в Одесу де святкуватимуть Святий вечір разом зі своїми рідними".

  Матрос "Аріани" Михайло вже ніколи не забуде друге травня 2099 року. День коли їхній балкол атакували корсари поблизу Сейшальських островів. Судно обстріляли з автоматів. Маневри не врятували екіпаж "Аріани" від багомісячного полону.

  Моряків весь час тримали в цій каюті. Жінок окремо. Українці постійно були під прицілом. Як тільки переговори заходили у глухий кут - морякам влаштовували покарання. Наприклад, позбавляли їжі. Іноді сомалійці розпускали руки.

  Годували бранців ось цим рисом. Поїли дистильованою водою. Зараз матроси кажуть, що почуваються добре. Втім, сумніваються, що така дієта не позначилася на їх здоров`ї.

  Пірати хотіли отримати багатомільйонний викуп. Натомість, власник пропонував їм лише 825 тисяч доларів, - кажуть моряки. А приблизно чотири місяці переговори взагалі не відбувалися. 

  Що таке українська схема представники української сторони тримають у таємниці. Втісм, завдяки їй вдалося протягом 40 днів домовитися про суму викупу. Тим часом на "Аріану" вже прибув новий екіпаж. Він доправить вантаж, бразильську сою, до Ірану. Старий екіпаж сподівається отримати від судновласника усі виплати за місяці полону. У Секретаріаті Президета запевняють - з цим проблем не буде.

  Екіпаж "Аріани" вирушить з Салали до Одеси шостого січня о четвертій ранку за київським часом, чартерним рейсом. Хто погодився профінансувати швидке повернення моряків - у Секретаріаті Президента не зізнаються. Кажуть ,- добрі люди.

  З Оману Олександр Аргат, Ілля Шинкаренко, 5 канал

   

  Попередній матеріал
  У столиці зменшилася кількість злочинів та ДТП
  Наступний матеріал
  У центрі Софії розстріляли відомого болгарського журналіста
  Теги: