Репортаж про українців у Португалії. Частина перша (ВІДЕО)

  Наші у Португалії. Бути нелегалом - вже не модно. Українці, які виїхали на заробітки, вдаються до нових тенденцій - кажуть, зрозуміли плюси від легального перебування. Нині, за неофіційними підрахунками, у Португалії майже 75 тисяч наших громадян. Португальські чиновники жартують, що українці навчили їх національній кухні, а отримали - можливість заробляти у комфортніших умовах. Якщо ти не нелегал, і якщо погоджуєшся платити на чужій землі усі податки - які в тебе шанси влаштувати життя?
  Ольга Сніцарчук, 5 канал: "Біля океану - тепло, цікаво і екзотично. А ще - за доброї вдачі тут можна непогано заробити. А ще - тут багато співвітчизників. Португальські українці все більше задумуються - щоби стати українськими португальцями. Кажуть, нині їм вигідніше перебувати тут на законних підставах, аніж у статусі нелегала".

  Однак усі ці лісабонські красоти - їм не так вже й часто видається бачити. Першою справою - робота. Жити і працювати у столиці - теж велика розкіш. Тому часто для життя обирають передмістя, або навіть і далі. Це - Мерсеж. Електричкою - від Лісабона півгодини. Для легалізованих українців тут цілком реально купити у кредит чотирикімнатну оселю - тисяч за 170 євро. Тепер цей район - домівка уманчанки Юлії Ксенофонтової. Вона живе тут із чоловіком - уродженцем Молдови та двома доньками. Молодша - Діана: уже вважається португалкою.

  Зараз Юля  доглядає вдома за дитиною та підпрацьовує медсестрою. Для цього - пройшла курси перекваліфікації. Тема визнання українських дипломів для заробітчан - особлива болюча. Усе ще чекають - на сприяння офіційного Києва. 
  Її чоловік - Сергій працює в установі, що є чимось середнім між швидкою допомогою та міністерством надзвичайних ситуації. Рятує Португалію від традиційних пожеж. Для цього - теж перекваліфікувався. Має з дня на день отримати  португальський паспорт. Нині вони навіть вдома - часто розмовляють португальською. .

  Це - старша донька Юлії. 5 днів на тиждень вчиться у португальській школі. Усю суботу - в українській. Катерині  тут все подобається. А надто - океан.

  Ця родина визнає - вони нетипові заробітчани. Тут - вони зуміли влаштувати все так - як подобається їм. Тому і особливих побажань до української влади не мають. Хіба що - поменше бюрократії, і більш налагоджену роботу посольства. Або - як в багатьох іншиїх країнах - подвійне громадянство. Юлія каже - наразі відмовлятися від українського навіть психологічно - важко.  Хоча і житиме її родина - вже у Португалії.

  Із Лісабона - Ольга Сніцарчук, Андрій Поставець, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (10.8Мб)
  Попередній матеріал
  Археологи розкопали найменший замок Закарпаття (РЕПОРТАЖ, ВІДЕО)
  Наступний матеріал
  ВІДПРАВТЕ ПОВІДОМЛЕННЯ В ЕФІР "ЧАС:ВАЖЛИВО"
  Теги:
  Loading...