фото Dagens Nyherer

Редактори провідних видань Європи вимагають від лідерів ЄС об’єднатись проти Путіна

  Редактори ключових ліберальних газет Європи звернулися з відкритим листом до урядів Євросоюзу про політику щодо Росії та Путіна.


  Текст листа підписаний Адамом Міхніком, редактором польської Gazeta Wyborcza і Пітером Володарськи, головним редактором шведської Dagens Nyherer. Про це повідомляє видання "20 хвилин".

  Це звернення підтримано також Diе Welt (Німеччина), Le Monde (Франція), El País (Іспанія), La Stampa (Італія), de Volkskrant (Нідерланди), Der Standard (Австрія), Hospodarske Noviny (Чехія), Denník SME (Словаччина), Dario de Noticias (Португалія), Lietuvos Rytas (Литва).

  Сьогодні відкритий лист опублікував також найбільший естонський портал Delfi та газета Postimees, румунське видання Adevarul, албанське Dielli та молдавське Timpul.

  За даними Eurointelligence, відкритий лист "посилив тиск" на політиків Євросоюзу, які завтра дебатуватимуть про нові санкції проти Росії. Аналогічно оцінює звернення медівників, як виразників європейської громадської думки, і агенція Reuters.

  "Лицемірство, дурість і мовчання інтелектуальної еліти, художників, вчених і ЗМІ перед обличчям просування нацистського і сталінського тоталітарних режимів завжди залишатиметься сумною пам'яттю ХХ століття. Закриття очей на анексію Австрії, Чехословаччини, Балтії завжди залишиться ганьбою Європи. Ніхто не говорив так красиво про мир і права народів, як Гітлер і Сталін; і ніхто не зробив так багато злочинів, як ці диктатори.

  Сьогодні Європа мовчить про агресивну імперіалістичну політику президента Російської федерації Володимира Путіна. Захід мовчки терпить його агресивну політику, яка явно порушує суверенітет інших країн: Молдови, Латвії, Грузії, і, в першу чергу – України.

  Європейський союз діє так, як ніби він є великою нейтральною Швейцарією в сучасному світі – це стосується політичних і бізнес-еліт. Але Європа – це не велика Швейцарія. Дві криваві світові війни почалися тут.

  Тому, ми – інтелігенція, журналісти, вчені – повинні бути пильними і попереджати, як сучасні "Капітолійські гуси". Ми не повинні бути в полоні старих ілюзій; ми не повинні приймати конформізм. Наш обов'язок – говорити чітко, рішуче і зараз", – такими словами починається звернення головних редакторів європейських ліберальних видань.

  "Нинішня війна з Україною, почалася з анексії Криму", – нагадують медійники.

  "Умиротворення – це дорога в нікуди. Путін не політик європейського типу; це політик, чий життєвий шлях є постійним авантюризмом", – наголошується у зверненні.

  "Ми – головні редактори газет з усіх країн Європи – закликаємо лідерів країн Європейського союзу зупинити агресивну політику президента Путіна. Досвід вчить, що діалог з Путіним – це трата часу, якщо тільки не базується на єдності і твердості. [...] Пан Путін досі постачає зброю і найманців на схід України. Він продовжує збирати свої війська вздовж кордону. Але Україна має право обирати шлях європейської демократії, і українці мають право жити в чесній державі. Можливо, майбутнє Європейського союзу вирішується сьогодні в Східній Україні", – підкреслюється у зверненні.

  "Країни Європейського союзу повинні використовувати всі засоби тиску: припинення поставок зброї в Росію, економічні та політичні санкції. Солідарність проти пана Путіна – це реальна відповідь на українську кризу", – вважають головні редактори провідних європейських газет.

  За останніми даними, резонанс від цього листа перейшов межі Європи. Польські журналісти повідомили, що серед інших, завтра його опублкують чільні газети В'єтнаму і Нігерії.
  Попередній матеріал
  Сектор Газа - "у критичному стані" - генсек ООН
  Наступний матеріал
  Прокуратура перекваліфікувала вбивство мера Кременчука
  Loading...