Расмуссен: військову операцію у Лівії віднині очолює НАТО

  Лівійські повстанці продовжують просуватися на захід країни. Напередодні вони захопили рідне місто полковника Каддафі - Сирт. Опозицію підтримують сили міжнародної коаліції. Військову операцію у Лівії віднині очолює НАТО. Про це повідомив Генсек Альянсу.

  Андерс Расмуссен, генеральний секретар НАТО: "Держави блоку НАТО вирішили взяти військову операцію у Лівії під свій контроль. Наша мета - захистити цивільне населення країни від атак режиму Каддафі. НАТО збирається запровадити усі аспекти резолюції ООН щодо Лівії".

  Повстанці з ентузіазмом приймають підтримку військ Північноатлантичного Альянсу. Твердять: повітряні атаки знешкодили значну частину озброєння армії Каддафі. Це дозволило антиурядовим силам швидко рухатися уперед. Протягом минулої доби під контроль опозиції перейшли міста Бен-Джавад, Брега та Рас-Лануф. За повідомленнями повстанців, вони захопили і Сирт - останнє велике місто на шляху до Триполі. Опозиціонери твердять: проурядова армія здає позиції практично без бою.

  Повстанець: "Завдяки повітряним атакам авіації Саркозі - у місті Брега ми не зустріли опору. Битви не було".

  Повстанець: "Ми на сто відстоків упевнені - режим Каддафі буде повалено. Ми більше ніколи не визнаємо його лідером нашої держави".

  Офіційна Лівія звинувачує повстанців у нападах на мирне населення. За твердженями уряду, опозиція обстріляла автобус з учасниками так званого "Маршу Миру" - мирними демонстрантами, які мали проїхати від Триполі до Бенґазі. Урядовці кажуть, що під час атаки близько тридцяти людей зазнали поранень. Речник уряду розкритикував такі дії та засудив НАТО за підтримку повстанців.

  Мусса Ібрагім, речник лівійського уряду: "Північно-Атлантичний альянс збирається убивати людей в нашій країні, знищувати армійські тренувальні табори і блок-пости. І усе це лише заради того, щоб мати кращу політичну позицію у майбутніх переговорах з Лівією. Повстанці просуваються на захід, і ніхто їх не зупиняє. Ніхто навіть не запитає їх, навіщо вони атакують лівійську армію і мирних громадян".

  Представники НАТО наголошують: план дій у Лівії узгодили військові представники усіх країн-учасниць Альянсу. Вони забезпечили ембарго на постачання зброї до Лівії, закрили повітряний простір для авіації Каддафі. 

  Олена Хоменко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Сьогодні почнуться судові дебати у справі Лозінського
  Наступний матеріал
  Уряд Японії оприлюднив уточнені дані замірів радіації на "Фукусімі-1"
  Теги:
  Loading...