Фото kvedomosti.com

Расмуссен: путінська Росія стала моїм найбільшим розчаруванням за час головування НАТО

  Генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен вважає, що за ті 5 років, що він провів на посту голови Альянсу світ сильно змінився і зараз у нього нові серйозні виклики.


  Про це він розповів у своїй авторській статті для британської газети The Independent.

  Расмуссен, якого з 1 жовтня змінить екс-прем'єр Норвегії Єнс Столтенберг, зазначив, що найбільшим розчаруванням за весь час свого головування Північноатлантичним альянсом він вважає путінську Росію.

  "Моя перша промова на посаді генсека НАТО, у вересні 2009 року, була присвячена пошуку стратегічного партнерства з Росією. Я вважав, що є історична можливість для цього. Тому дії Росії є моїм найбільшим розчаруванням за 5 років", - йдеться у статті.

  За словами Расмуссена, своєю агресією проти України Кремль продовжив серію порушень міжнародного права, яка "розпочалася в Молдові та продовжилася в Грузії, а тепер - в Україні".

  Однак він переконаний, що країни Заходу не погодяться прийняти спроби Кремля змінити межі України.

  "Поки Росія не змінить курс, неможливо буде вести з нею справи "як зазвичай". Я прогнозую, що відносини з Москвою будуть значною проблемою в найближчому майбутньому", - заявив генсек НАТО, додавши, що у зв'язку з політикою Москви Альянс тривалий час буде зберігати підвищену боєготовність у Східній Європі.

  Расмуссен, який йде з посади всього за два дні, також зазначив, що переконаний, що за він покидає НАТО значно сильнішим, ніж Альянс був 5 років тому.

  Він зазначив, що, хоча зараз НАТО виконує більше операцій ніж раніше, він став швидшим і гнучкішим.

  "В той час, коли ми стикаємося з проблемами, близькими і далекими, ми розуміємо, що наша безпека не може вважатися само собою зрозумілим, що не дається даром, і наша свобода повинні бути захищена”, - резюмував Расмуссен.
  Попередній матеріал
  Міліція закрила справу щодо поваленого в Харкові пам'ятника Леніну
  Наступний матеріал
  Позиції сил АТО обстріляли понад 50 разів
  Теги:
  Loading...