5.ua

Радбез ООН засудив дії бойовиків на Сході України

  Дипломати кількох країн засудили дії проросійських бойовиків на сході України. Це сталося на засіданні Ради безпеки ООН, яке завершилося у Нью-Йорку, повідомляє .


  Усі члени Ради безпеки відзначили демократичний характер виборів в Україні та визнали їх легітимність. Водночас заступник генсекретаря ООН з політичних питань Джеффрі Фелтман висловив занепокоєння зростанням насильства на сході України. Посли США, Франції та Великої Британії засудили дії бойовиків, які захопили представників ОБСЄ і зірвали голосування в частинах Донецької та Луганської областей.

  Вітм, російський посол в ООН Віталій Чуркін знову озвучив вимогу президента Росії Володимира Путіна припинити антитерористичну операцію.

  У відповідь український представник Юрій Сергєєв запитав: "Досі ми не отримали відповіді, що сотні чеченців роблять в Україні? Вони не приховують, що захищають свої інтереси. Які інтереси? Вони захищають слов'янське православ'я? Що сотні озброєних козаків Росії роблять в Україні?"

  Посол України в ООН запропонував російській стороні попросити своїх громадян повернутися додому.

  Рада безпеки ООН вже протягом трьох місяців регулярно обговорює події в Україні. Будь-які спроби ухвалити обов’язкове до виконання рішення блокує Росія, яка є постійним членом Ради безпеки і має право вето на рішення цього органу.

  Раніше повідомлялося про прийняття Генеральною асамблеєю ООН резолюції, що засудила вторгнення Росії на територію України.
  Попередній матеріал
  Бойовики на Донбасі створюють "трудові табори"
  Наступний матеріал
  Біля узбережжя Японії вибухнув танкер
  Теги: