Радбез ООН розглядає резолюцію щодо Північної Кореї

  Резолюцію щодо Північної Кореї - розглядає Рада безпеки ООН. Проект документу - напередодні узгодила п’ятірка постійних членів Радбезу. Очікують, що голосуватимуть документ завтра.

  Резолюція ООН - вкрай різко засуджує ядерні випробування, які КНДР провела два тижні тому. Крім того, дипломати пропонують посилити санкції проти цієї країни. Зокрема, запровадити заборону на експорт та імпорт усіх видів озброєнь, за винятком легкої стрілецької зброї. Резолюція також передбачає низку фінансових обмежень, зокрема -  активи Пхеньяна за кордоном - можуть заморозити, якщо запідозрять, що їх використовують для фінансування ядерної програми. На думку членів Радбезу, усі ці заходи мають повернути Північну Корею до шестисторонніх переговорів з ядерного врегулювання.

  Юкіо Такасу, представник Японії в ООН: "Наше завдання – змінити ситуацію. У проекті резолюції пунктів не багато, але усі вони вплинуть на загальну ситуацію, ми повинні контролювати потік озброєння та фінансів Північної Кореї. На мою думку, фінансовий контроль є дуже ефективним, адже так найлегше простежити що купує та продає країна".

  Попередній матеріал
  Аеробус австралійської компанії здійснив аварійну посадку
  Наступний матеріал
  Працівників міліції нагородили за розкриття причин вибуху у Мелітополі
  Теги:
  Loading...